alfa-erkegi-nasil-olur

Alfa Erkek Olmak – Alfa Erkeği Hangi Özellikleri Taşır

Maskülen erkek, bir diğer adıyla alfa erkeği hangi özellikleri taşır, diğer erkeklerden onu ayıran özellikler nelerdir konuları üzerine Alfa Erkek Olmak – Alfa Erkeği Hangi Özellikleri Taşır adlı yazımızda bilgiler vereceğiz.

Bazı kadın okurlarımız birlikte olduğu adamın alfa olup olmadığını, özellikleri taşıdığını nasıl anlarım diye sormakta. Bazıları dengesiz hareketlere sahip olduğunu, bazen çok sert, bazen çok yumuşak olduğunu ve karşısındaki erkeği çözemediklerinden yakınmakta.

Alfa erkeğindeki özelliklerin bir kısmı genetiktir. Ailesinden, hatta bir kaç nesil önceki atalarından taşıdığı bazı özellikler vardır. Ek olarak da ailesinin yetiştirme tarzı çok büyük önem taşır. Örnek verirsek; çevrenizde özellikle karar alırken annesine danışan, nerede olursa olsun akşam belli bir saatte annesine bilgi veren bireylere denk gelirsiniz. Böyle tarzdaki kişilerden ne alfa, ne beta ne de nova erkeği olur. Böyle adamların ilişkilerinde de annelerinin etkisi vardır, aldıkları gömleğin renginde de annelerinin etkisi vardır.

Bazı kadınlar yumuşak adamlarla, tavrını tam sergileyemeyen, yeri geldiği zaman çizgisini belli edemeyen kişilerle beraber olmaktan sıkılırlar ve maskülen erkek ararlar. Lakin burada bir noktaya dikkatinizi çekeceğim; maskülen ile alfa erkeği tam olarak aynı şey değildir. Çünkü alfa erkeğinin sert davranışlar sergilemesine asla gerek olmaz ve bunu yapmaz. Alfa erkeğinde şöyle garip bir tavır vardır: Gülümsemesinde, neşesinde, kahkahasında bile ona karşı saygılı olmanız gerektiğini anlarsınız. Bu bir alt metindir, gizli bir mesajdır. Bunu bakışlarından, satır aralarında söylediği kelimelerden, cümlelerden ve size yaklaşım tarzından bunu kesinlikle anlarsınız. Dersiniz ki bu adam bir alfa.

alfa-erkek-nedir
Alfa Erkek

Maskülen erkek ise, özellikle ülkemizde tanım olarak karıştırılmakta. Böyle sert davranışlar sergileyen, olur olmaz yerde sert çıkışlar yapan, kendi karakterini ortaya koymaya çalışan erkek olarak algılanıyor. Bu davranış biçimi alfalık değildir.

Alfa erkeğinin bir başka özelliği duruşudur. Baktığınız zaman dik durur, vücut dili kendini ortaya koyar ve iddialıdır. Konuşmasında, insanlara konuşmasında dikkat çeker. Kimi insanlar alfa erkeğinden hoşlanmazlar günlük hayatta. Çünkü onu iddialı bulurlar ve bu iddia durumunu kibirle karıştırırlar. Bu adam çok kibirli, çok ukala, bu adam kendini ne zannediyor diye bir algıya düşerler. Onların bu algıya düşmesindeki sebep bu tip insanların karşısında kendilerini ezik, aşağılık hissetmeleridir. Onunla aynı vücut diline, aynı auraya, aynı karizmaya sahip olmadıkları ya da sahip olamayacaklarını bildikleri için alfa erkeğinden nefret ederler. İnsanların özellikle çamur attıkları bu kişinin alfa olduğunu çok net anlayabilirsiniz. Halbuki baktığınız zaman o kişide ne kibir, ne bir yukarıdan bakma durumu görürsünüz.

Bir başka alfa erkekleri hakkındaki ipucu; prensipleri ve çizgileri vardır. Bu konularda taviz vermez. İş hayatıyla ilgili, kadınlarla ilgili, ilişkideki prensipleriyle ilgili çizgileri vardır. Bunlarla ilgili pazarlığa yanaşmaz. Bu konularda geri adım atmak gibi bir hedefi asla olamaz. İlişkiyi feda eder ama bunları feda etmez. Bunlarda pek detay konular olmaz genelde. Kadının giydiği şortun boyu gibi konular değil yani. Mesela ilişkideki sadakat konusu olur, dürüstlük olur, birbirine karşı şeffaf davranışlar, gereksiz kavgalardan kaçınmak gibi konulara dikkat eder. Dikkat ettiği noktaları da ilişkinin başında partnerine söyler. “Ben bu konularda çok ciddiyim, bu konularda çizgi dışı hareketlere asla gelemem, bunları yapmanı istemiyorum, o yüzden lütfen karşılıklı dikkat edelim.” şeklinde anlatır.

Bir başka özelliği, bilirsiniz kadınlar dolaylı mesajlardan daha çok hoşlanır. “Ben bir şeyleri söylüyorum ama sen beni anla, erkek olarak ruhumu sen anla.” psikolojisindedir kadınlar. Erkek ise direk konuşur. Mesajını direk verir genelde. Özellikle alfa erkeğinin mesajını direk vermek konusunda hiç bir tereddütü yoktur. Açık söyler. “Ben bunu bu şekilde istiyorum. Lütfen bunu böyle yapalım.” diye. Üslubu kibardır. Emir veren, üst perdeden konuşanlar maskülen ve maçodur. Alfa ise üslubuna dikkat eder ama söylediğini de yaptırır. Yapılması gerektiğinin önemli olduğunu, bazı konularda taviz veremeyeceğini alfa erkeği söyler. Açıkça ifade eder ve karşı tarafın bunu anlamasını sağlar.

Alfa Erkek Olmak – Alfa Erkeği Hangi Özellikleri Taşır adlı yazımızın sonuna geldik bir sonraki yazıya kadar esenle kalın.

3 Yorum var “Alfa Erkek Olmak – Alfa Erkeği Hangi Özellikleri Taşır

  1. Bu zamana kadar alfa erkek ile maskulen erkeğin aynı anlamda kullanıldığını zannediyordum. Ama yazıda da belirtildiği gibi farklı şeylermiş. Alfa erkek olmakta görünüşe göre çok kolay bir durum değil.

  2. bir alfa erkek ne kadar duruşu ,düşünceleri ve davranışları olarak örnek alınsa da bence asıl alfa erkeği kadınlara karşı olan düşünceleri ve davranışları belirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ask-nedir-ask-acisi-nedir Önceki Yazı Aşk Acısı – Aşk ve Fazları
ofke-kontrolu-calismasi Sonraki Yazı Öfke Kontrolü Nasıl Sağlanır?