ayrılık acısı

Aşk Acısı Nasıl Geçer

Ayrılıktan sonra bazı acıları yaşamak gerekli ve sağlıklıdır. Fakat bu zamanı daha çabuk ve daha az hasarla geçirmenin 5 etkili yolunu Aşk Acısı Nasıl Geçer başlığı altında anlatacağım.

Eski Sevgili İle Görüşmeyi Uzun Zaman İçin Kes

Eski sevgiliniz ile normal halinizdeki gibi görüşmeye devam ederseniz sürekli olarak önceden yaşadıklarınızı anımsarsınız. Bir çok kişi onu özlüyorum, onu tekrar görmek istiyorum ama diyecektir. Lakin hayatınıza yeni bir başlangıç yapıp devam etmek istiyorsanız uzunca bir süre görüşmemeniz gerekir. Eski kız arkadaşınızla zamanı gelince arkadaşta olabilirsiniz. Lakin arkadaş olabilmeniz için duygusal olarak bağınızı vicdanınızda koparmış olmanız gerekir.

Kendine Hüzünlenmek İçin Zaman Ayır

Hislerinizi örtmeye çalışmayın. Hele ki unutmak adına kötü alışkanlıklara yönelmek akıl alır bir iş değil. Hiç bir şey zamanla oluşan güzel hislerinizi bir anda yok edemez. Birliktelikler kadar ayrılıklar da yaşamın bir parçası. Nasıl ki birlikteyken belirli bir süreçten geçiyorsanız, ayrıldıktan sonrada belirli bir süreçten geçersiniz. Bu süreci her şey normalmiş gibi davranarak geçirmemek gerekir. Kendinizle başbaşa kaldığınızda aklınızdakileri bir bir gözünüzden geçirin. Kendinizle konuşun, dertleşin. Aklınızda durumunuzla ilgili bir soru işareti kalmasın. Tabi bu geçiş süresini ne kadar sınırlandırırsanız o kadar iyi olur sizin için.

Birileriyle Dertleşin

Erkeklerin ayrılıkla mücadelesinin kadınlardan uzun sürmesinin nedenlerinden biri bir çok erkeğin yaşadığı duygusal karmaşa hakkında birileriyle konuşmamasıdır. İnsanlar sosyal varlıklardır. Ayrılıktan sonra eski sevgilinin size verdiği ilgi ve alakadan mahrum kalırsınız. Bu yüzden birileriyle dertleşebilmeniz yalnız kalma duygusuna karşı verdiğiniz savaşta size yardımcı olacaktır. Dertleştiğiniz kişiler sizleri dinlemenin yanında ihtiyacınızı karşılayabilecek farklı düşünceler göstereceklerdir.

Aşk Acısı Nasıl Geçer
Ayrılık acısı

Yalnız Olmanın İyi Yanlarını Düşünün

Takdir edersiniz ki insanlar her zaman bir partnere sahip olmaz. Sevgilinizden öncesinde yalnızdınız. Yalnız yaşadığınız zamanı anımsayın. İlişkinizin engellediği, isteyip de yapamadığınız, üzülmesin diye vazgeçmek zorunda kaldığınız şeyleri düşünün. Yapmadığınız şeyleri gerçekten de yapmamanız iyi mi oldu? Belki de bir çok konuda gereksiz kısıtlamalara maruz kaldınız. Artık daha rahat olacaksınız. Partnerinizle yaşadığınız sorunlara göz gezdirip, sonraki partnerinizle bu sorunları yaşamamak için elinizden geleni yapacağınıza olan inancınız sizi oldukça rahatlatacaktır.

Sosyal Olun

Bence en önemli ve etkisi yüksek olan madde budur. Kişi, ayrılığın ilk zamanlarında sıklıkla nerede yanlış yaptığını, durumun neden bu noktaya geldiğini irdeler durur. Tabi ki yapılan yanlışları irdeleyip farkına varmak doğrudur lakin bir çok insan bu durumu günlük hayatına yansıtır. Bu da yaşam kalitenizin düşmesini, yaptığınız işlere kendinizi verememenize sebep olur. Haftada en azından 1-2 kere çevrenizdekilerle vakit geçirmeye özen gösterin. Göreceksiniz ki onlarla geçirdiğiniz kaliteli zaman zihninizin rahatlamasını sağlayacak, sorunlarınızı hafifletecektir.

Ayrılıklar hiç bir zaman kolay olmaz. Lakin süreci olabildiğince rahat atlatabilmek sizlerin elinde.

Aşk Acısı Nasıl Geçer adlı yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazıya kadar esenle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlk Buluşmada Ne Konuşulur Önceki Yazı İlk Buluşmada Ne Konuşulur
hayirli-dost Sonraki Yazı Gerçek Dost Nasıl Anlaşılır