ask-ve-duygu

Aşkın Kimyası – Aşkta Hangi Duygular Gizli?

Aşkın Kimyası – Hangi Duygular Gizli? adlı bugün ki yazımızda sizlere aşkın özündeki gizli noktalardan bahsedeceğiz.

Aşkın özündeki gizli nokta duygu durumudur. Biriyle birliktesiniz, duygu durumunuzda herhangi bir değişiklik olmuyor, onu düşünmek, onu özlemek, mesaj gelmesi yada gelmemesi sizde bir etki oluşturmuyor. Eğer bu durumlara sahipseniz aşık değilsiniz demektir.

Aşık olup olmadığınızı anlamanın en kolay yolu şudur: Hayatınızdaki kişinin varlığı yada yokluğu duygu durumunuzu etkiliyor mu? Yaşadıklarınızı düşünün. Duygu durumundaki değişiklik bütün özü, sihri ve formülü içerir. Etkileyen başka etkilerde var tabi ama ana konu olaylar karşısında yaşadığınız duygu değişikliği.

Uzun süre partneriniz mesaj atmadı diyelim. Bir gün mesaj atmadığında duygu durumunuz ne oluyor? Keyifsiz. Çünkü şunu düşünmeye başlıyorsunuz: “Acaba ne yapıyor? Bana neden mesaj atmıyor? Bana olan ilgisini mi kaybetti?” Bu düşünceler duygu durumunuzda değişikliğe neden oluyor. İşte bu aşktır.

Birisiyle birliktesiniz; hayatınızda büyük bir yer kaplamıyor, mesaj atıp atmaması umurunuzda değil, sadece bir flört durumu varsa yalnız kalmayım kafasındasınızdır. Birçok insan yalnız kalmamak için bu tip ilişkiyi yaşıyor. Duygu durumunda değişiklik yapmayacak kişilerle birlikte oluyorlar. Çünkü insanlar yalnıztan, yalnız başına yaşamaktan sıkılıyor.

Aşk durumu iş hayatını çok etkiler. Buna hiç şaşırmayın. Size karşı ilgisini kaybettiğinde işinize kendinizi veremezsiniz. Aklınız sürekli onda olur. “Acaba şimdi ne yapıyor? Bana neden mesaj atmıyor ki?”

duygu-durumlari
Duygu durumları

Bazı insanlar sizin duygu durumunuzu etkilemek için şu yola başvururlar: Size yoğun olarak mesaj atarlar. İlişkinizin başlarında bir mesaj bombardımanı olur. Whatsapp’ınıza bir bakmışsınız 10 tane mesaj gelmiş. Bu size muazzam bir heyecan verir. Çünkü size ilgi gösteren, sizi değerli hissettiren biri var. “Dünyada biri var ve şuan beni düşünüyor.” İşte bu duygu insanları bağlar. Bağlandıkça bataklığa daha çok saplanırsınız. Çünkü bu bağlılık duygu durumunuzu ele geçirir. Büyük ihtimalle de terk edildiğiniz de büyük bir hayal kırıklığı ile karşı karşıya kalırsınız.

Size verebileceğimiz en önemli tavsiye, mantığınızı, ilişkinin hiç bir anında devre dışı bırakmayın. Duygularla hareket etmek güzeldir ama şöyle düşünün: sadece duygu ile hareket ettiğinizde mantık devre dışı kaldığında kaza yaparsınız. Bir yerde kesinlikle duvara toslarsınız. Olmaması mümkün değil. Onun için duygu durumunuzu karşınızdaki insanın tam olarak kontrol altına almasına izin vermeyin. Sosyal bir insansanız duygu durumunuzun ele geçirilmesi zordur fakat kendinizi partnerinize hapsettiğiniz de, bütün gününüzü onunla geçirdiğinizde hayatınızla ilgili kararları vermenizde size müdahale edebilecek demektir.

Aşkın Kimyası – Hangi Duygular Gizli? adlı yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazıya kadar esenle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

duygulari-ifade-edebilmek Önceki Yazı Erkekler Duygularını Neden Belli Etmez?
iliskide-heyecanin-bitmesi Sonraki Yazı İlişkide Heyecan Neden Biter?