ayrilik-konusmasi

Ayrılık Konuşması Nasıl Yapılır?

Yaşadığınız ilişkinin sizi yorduğunu, üzdüğünü ya da heyecanının kalmadığını düşünüp ayrılık konuşması yapmayı planlıyorsanız doğru karar vermişsiniz. Sizi yıpratan bir ilişki, artık evresinin sonuna gelmiş demektir. Yapılan araştırmalar doğrultusunda “Ayrılık Konuşması Nasıl Yapılır?”, ” Ayrılık konuşması nasıl olmalı? ” sorularına cevap vereceğiz.

İdeal Ayrılık Konuşması

Brigham Üniversitesinin yaptığı araştırmaya göre ideal ayrık konuşmasının olmadığını söylüyorlar. Ayrılık konuşmasının birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterebileceği, partnerden partnere de konuşulması gereken üslubun farklılık göstereceğini belirtiyorlar.

Mantıken düşünürsek karşınızdaki kişiye ne kadar değer verdiğinize göre konuşmanızın alacağı şekil değişir. En basitinden konuşmak istediğiniz ortamın durumu yardımcı olmaktan çok, kötü bir anı olarak hafızanıza yer edebilir.

Ayrilik-Konusmasi
Ayrilik-Konusmasi

Maalesef ideal ayrılık konuşması için elde veri oluşmamışsa da “ideal ayrılık konuşmasında neler yapılmamalı?” sorusuna cevap bulunmuş.

Yazmaya başlayalım.

Kesinlikle SMS Kullanmayın

Kesinlikle SMS atarak AYRILMA!

Bu şekilde ayrılma olayına akıl sır erdirmek mümkün değil zaten.

Lakin bu karaktersizliği yazılan yazılarda gördüm. Arkadaş sohbetlerinde işittim. Çevremde bunu yaptığını duyduğum insanları da önce dinledim; belki haklı bir sebebi vardır diye. Haklı sebebi olmayanların da yüzüne kalayı bastım.

Ayrılmak istediğin insan, hayatında yeri doldurulabilir herhangi bir kişi değil be kardeşim. Sana zamanını vermiş,hoşlanmışsın ,yeri gelmiş seni dinlemiş, yeri gelmiş sana inanmış,güvenmiş, yeri gelmiş seni sığınacağı liman olarak görmüş. Kısacası sana kalbini açmış. Bir zahmet bu insana da ayrılırken hak ettiği muameleyi göster.

Ayrılma kararını aldıysan düzgünce bitirmesini de bileceksin.

İlişkinin Bittiğini Resmileştirmelisin

Araştırma sonuçları “Bu ilişki benim için bitti”,”Artık seni sevmiyorum.” yada “Senden ayrılmak istiyorum” gibi cümleler kullanarak kesin bir dille ayrılmak istediğinizi söylemezseniz ilişkiyi tam olarak bitirmiş sayılmazsınız diyor.

Resmileştirilmemiş ayrılık konuşması yapmanız, konuşmanızın tartışmaya dönüşmesine ve kavga edildikten sonraki küslük durumu gibi algılanır. İlişkiyi kesin olarak bitirmiş olmazsınız.

Ayrılık Konuşması Kısa Olmalı

Konuşmanızın uzaması ilişkiyi kesin olarak bitirme kararı vermiş sizi zora sokabilir. Düşüncelerinizin buğulanmasına sebep olabilir. Karşınızdaki kadının hüzünlü bakan gözlerini gördüğünüzde söylediğinize pişman olabilirsiniz.

Kısa ve öz olmalı, neden ayrılmak istediğinizi doğrudan söylemelisiniz.

Aksi durumda tartışabilir ve sonucunda da daha sonraya ertelenen yeni bir ayrılık konuşması yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun olması sizi de karşıdakini de yorar.

O yüzden ayrılık kararını verirken iyice düşünmelisiniz. Karar verdikten sonra da konuşmayı kararlılıkla yapmalı ve uzatmamalısınız.

Ayrılık Konuşması Nasıl Yapılır adlı yazımızın sonuna geldik. Bir daha ki yazıya kadar esenle kalın.

3 Yorum var “Ayrılık Konuşması Nasıl Yapılır?

  1. ayrılık konuşması yapacak olan kişi bence açık olmalı ama tabi ki karşısındaki kişiyi kırmayacak kelimeler kullanmalı.

  2. Outstanding post however I was wanting to know if you could write a
    litte more on this topic? I’d be very thankful if
    you could elaborate a little bit more. Thank you!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

mesajlasma-yolları Önceki Yazı Hoşlandığın Kişiyle Nasıl Mesajlaşmalısın?
erkek-bakimi-giyimi Sonraki Yazı Erkek Bakımı Nasıl Olmalı?