bentley-continental-gt

Bentley Continental GT V8 İnceleme

Continental GT, Bentley’i 2003 yılında yeniden icat eden otomobil. Bir gecede markayı 21. yüzyıla taşıdı ve beraberinde Premier Lig futbolcularını ve rock yıldızlarını içeren tamamen yeni bir müşteri tabanı getirdi. Bentley Continental GT V8 araba severleri oldukça sevindirecek.

Şimdi üçüncü nesil Continental geldi, daha lüks, daha fazla hız ve daha fazla teknoloji vaat ediyor. Bu V8 modeli dizilişin giriş noktası olabilir, ancak performans, kimlik bilgileri veya fiyat etiketi hakkında “giriş seviyesi” hiçbir şey yok. (Sormanız gerekiyorsa, £ 151,800.)

4.0 litrelik motor, 542bhp ve 770Nm tork geliştiriyor, bu da 0-62mph’nin sadece 3.9 saniye sürdüğü anlamına geliyor. Hızlanmaya devam ettiğinde 198mph hıza ulaşıyor. Performansı gerçekten de çok iyi.

Bentley Continental GT V8
Bentley Continental GT V8

Ayrıca, büyük GT araç homurdanmasını beş yıldızlı bir otel paketinde beklediğiniz lüks ve konfor seviyesiyle eşleştiriyor. Kabin kusursuz bir şekilde inşa edilmiş, lüks dokunuşlar ve ısmarlama detaylarla süslenmiş. Bunlardan en ilgi çekici olanı, “dijital ekran”. Düğmeye dokunulduğunda içindekileri vermek için zarifçe dönen üç taraflı merkezi bir ekran.

Marş düğmesi çalıştırıldığında motor gürleyen bir rölantiye yerleşir ve düşük hızlarda seyrederken nadiren kendini gösterir. Sekiz vitesli otomatik şanzıman, ilerlemeyi olabildiğince sakin tutmak için dişlileri zahmetsizce değiştirirken, havalı süspansiyon yoldaki çarpma ve sürtünmeleri emmek için harika bir iş çıkarıyor.

Ancak Continental GT V8 ‘in karakterinin başka, daha patlayıcı bir yanı da var; Otomobil spor moduna geçirildiğinde GT bir saldırganlık tabakası alır ve tepkilerini keskinleştirir. Araba neredeyse balistik bir çeviklik hissi verirken, motordaki patlama derin bir körük haline gelir. Bu durum iki tonu aşan bir araba için dikkat çekicidir. Olimpik bir haltercide Usain Bolt’u izlemek gibi.

Bentley Continental GT V8 inceleme yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazıya kadar esenle kalın.

1 Yorum var “Bentley Continental GT V8 İnceleme

  1. Zengin olamadıktan sonra böyle arabalara binemeyiz ama izlemesi bile güzel geliyor. Umarım şans bizede güler de böyle güzel ve hızlı bir arabaya sahip oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Karizmatik Erkek Hareketleri Önceki Yazı Karizmatik Erkek Nasıl Olunur?
erkek undercut saç modeli Sonraki Yazı Erkekler İçin En Havalı Undercut Saç Modelleri