yeni-birisiyle-tanisma-onerileri

Birisiyle Nasıl Tanışılır?

Sosyal bir ortamda beğendiğiniz bir insanla nasıl bir araya gelebileceğinizi Birisiyle Nasıl Tanışılır? başlıklı yazımızın altında anlatacağız.

Erkekler de genel olarak şu sorun görünmekte: Yakınlaşma yada gidip konuşma konusunda muazzam bir özgüven eksikliği ve korku var. Hareketler bir idam mahkumu gibi olmakta. Akılda hep “Ya beni reddederse, ya ters bir şey söylerse ben ne yaparım.” düşünceleri mevcut.

Bir kere bir kadınla tanışırken eğer aklınızda bir endişe varsa zaten o kadına yaklaşmayın. Çünkü kadınlar inanılmaz derecede iyidirler bu hissetme konusunda. Korkan bir adamın korkusunu hissederler yani. Bu durumdaysanız hiç gitmeyin yanına.

Yanına eğer ki gidecekseniz önemli olan nokta şudur: İnanılmaz derecede bodozlama girmemeniz lazım konuya. Yani hemen “Senden hoşlandım, seni çok beğendim.” gibi konuşmaları yapmamanız lazım. Çoğunlukla bu konuşma biçimi kişiyi ürkütür. Basitçe “Merhaba demek istedim, seninle tanışmak istedim, merhaba nasılsın?” gibi basit cümlelerle konuşmaya girmeniz lazım.

Erkeklerin bu konudaki özgüven eksikliği birçok zaman, tanışmayı bekleyen kadınları da engelliyor. Aslında birçok kadın erkeğin gelip, tanışmayı başlatmasını bekler. Bu yüzden korku durumu birçok tanışmanın önüne geçiyor.

yeni-insanlarla-tanismak-icin-oneriler
Yeni İnsanlarla Tanışmak için Öneriler

Tanışma başlatırken en büyük yanılgılardan bir tanesi de mükemmel olmaya çalışmak. Yani kadını daha ilk görüşte etkilemeye çalışmak. “Şöyle acayip bir giriş yapayım.” düşüncesine sahip olunması da yapılan yanlışlardan bir tanesi. Bu durum yeterince sosyal ortama girmemiş insanda, antrenmansızlıktan kaynaklı olarak da olmaktadır. Çünkü kiminle, nasıl konuşacağını bilmiyor. Karşınızdaki kişiye konuşmaya giderken şunu aklınızdan sakın çıkarmayın: “1 her zaman için sıfırdan büyüktür.” Bu şu demek; saatlerce düşünmek yerine gidin ve konuşun seninle tanışmak istedim, diye.

Önemli olan kendinizi göstermeniz. Bunun içinde gidip konuşmanız lazım. Yapmanız gerek bu. Karşı taraf trip atmış, hayır demiş; bu durum için yapacak bir şey yok. Böyle bir durumda ısrarcı olmayın ve geri çekilin. Siz zaten gerekeni yaptınız. İstenilmemeniz sizin çirkin olduğunuz, yetersiz olduğunuz, yeteneksiz biri olduğunuz anlamına gelmez. Karşı taraf herhangi bir sebepten size hayır diyebilir. Siz efendi olduktan, düzgün bir üsluba sahip olduktan sonra hayır demesinin onlarca sebebi olabilir. O sırada ilişki istemiyordur, hayatında bir başkası vardır, aklında bir başkası vardır veya hayır demeyi seviyordur.

Hayır demeyi seven bir kadın kitlesi de var. Bu tarz kadınlara asla kendinizi beğendiremezsiniz. Hiçbir şekilde reddedilmek, kişiyle konuşacak cesareti bulamamaktan daha kötü olamaz. Gittiniz ve reddedildiniz. Hiç önemli değil. Keşke konuşsaydım düşüncesindeki duygu karmaşası, dünyadaki en kötü duygulardan bir tanesi. O duyguya kapılmamak için gidin, konuşun ve akışa bırakın. Eğer akacaksa zaten bir şekilde akacaktır.

Birisiyle Nasıl Tanışılır? adlı yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazıya kadar esenle kalın.

2 Yorum var “Birisiyle Nasıl Tanışılır?

  1. Özgüven en önemli unsur bence daha sonra ise kibar olmak birini etkilemek için gerekli özelliklerden biri

  2. biriyle tanışmak için önce kendimize güvenmeliyiz. ve konuşurken söyleyeceğim kelimeleri çok iyi seçmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

okuma-aliskanligi-ve-onemi Önceki Yazı Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?
duygulari-ifade-edebilmek Sonraki Yazı Erkekler Duygularını Neden Belli Etmez?