erkekler en çok neden aldatır

Erkekler Neden Aldatır

Erkekler neden aldatma ihtiyacı hisseder? Kadınlar bazen bu durumu anlamakta zorluk çekebiliyor. “Her şey iyiyken, her şey güzelken neden böyle bir şey yaptı, neden aldatma ihtiyacı hissetti? Neden bu güzel evliliği bozmak zorunda kaldı?” diye soruyor tabi kadınlar kendilerine. Erkekler Neden Aldatır ? sorusunun cevabını açıklayacağım.

Başlayalım.

Klinik deneyimlerine hemde araştırmalara bakıldığında erkeklerin aldatma sürecin de belli başlı sebepler var; Bazen işin içinde bulunan duygusal zorluklar, bazen sebepsiz yere, bazen de bir heyecan arayışı bu duruma sebep olabiliyor. Ama temel olarak şunu söyleyebilirim: Eskiden, belki bundan bir yüz yıl önce aldatmak ciddi bir masraf, ciddi bir risk, ciddi bir maceraydı. Belki maddi gücün çok yüksek olması gerekiyordu. Ama günümüzde öyle değil. Bilgisayar başında, akıllı telefon ile uğraşırken bir bakmışsınız ki aklınızda dahi yokken kendinizi eşinizi aldatırken bulabilirsiniz. Her şey o kadar kolay ve hızlı gelişebiliyor ki. Aslında modern zamanın sıkıntılarından bir tanesi de bu.

Heyecan arayışı

Aldatma sebeplerinde ilk anlatacağım konu heyecan arayışı. Evliliğin monoton gittiğini düşünen, keyif almadığını düşünen, heyecan vermediğini düşünen erkekler aldatmaya meyilli olabiliyor. Enteresandır, eğer ki erkeğin çevresinde aldatan erkekler varsa, başka bir erkek arkadaşı sıklıkla eşini aldatıyorsa o erkeğin eşini aldatma ihtimali çok daha fazladır. Böyle bir durumda bir şekilde motivasyon oluşuyor, bir şekilde kafasındaki o duvarlar çok daha çabuk kırılabiliyor.

İlgi gösteren başka bir kadın olması

Bu durum gerçek hayatta da olabilir sanal dünyada da. Eğer ki erkek normal düzende hayatına devam ederken kendisine çok ilgi gösteren bir kadınla karşılaşırsa bazen aklı karışabiliyor ve işler aldatma yoluna girebiliyor.

kadinin-ilgi-gostermesi
Kadının ilgi göstermesi

Duygusal tatminsizlik

En ciddi ve en tehlikeli olanı duygusal tatminsizlikten doğan aldatma durumu. Belki kadınlar burada soracak “Aldatmanın hafifi mi vardır, ağırı mı vardır?” diye. Bu çoğunlukla aldatılan tarafın bakış açısına göre değişiyor. Duygusal tatminsizlikte aslında evlilik kötüye gitmekte, eşler birbirinden memnun değil, belki çocuklar için, belki sosyal sebeplerden dolayı, belki de aile sebeplerinden dolayı ayrılamıyorlar. Bu durumda da inanılmaz duygusal tatminsizlik oluşuyor. Erkek biraz daha duygusal temelli aldatmalara yönelebiliyor. Belki aşık olabiliyor, belki eşlerinde arayıp da bulamadığını başka kadınlarda bulduklarını düşünebiliyorlar.

Cinsellik

Bir çok kişi cinselliğin evlilikte çok önemli olmadığını, bir problem oluşturmayacağını düşünüyor. Lakin oldukça yanılıyorlar. Evlilikteki cinsel hayat, evliliğin iyi gidişini belirleyen en önemli etkenlerden bir tanesi. Eğer ki cinsel tatminsizlik varsa, eşler birbirini tatmin edici bir cinsel hayata sahip değillerse aldatma durumu ile çok daha sık karşılaşıyorlar.

Erkekler Neden Aldatır başlıklı yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazıya kadar esenle kalın.

5 Yorum var “Erkekler Neden Aldatır

  1. Erkeklerin aldatması hakkında faydalı bir yazı olmuş, daha önce bahsettiğiniz konulardan birini yaşamıştım, neredeyse tam isabet olmuş. Yazı için teşekkürler.

  2. Erkeklerin aldatma sebepleri arasında ilgi gösteren bir kadın kadar etkili olan başka bir sebep düşünemiyorum.

  3. sadık olan insan her ne olursa olsun kesinlikle aldatmaz. “evde mutlu değilim, huzurum yoktu” gibi söylemler ancak kişinin kendi vicdanını rahatlatması için uydurdukları koca bir yalandır. mutlu değilsen ayrıl, sonrasında ne yapıyorsan yap.
    Yazı için tşk ler.

  4. cevap basittir, sevmez, gözü dışardadır. daha kafası yerine oturmamıştır, laylaylom yaşıyordur hayatı, genelde bu tip erkeklerden uzak durmak gerekir, çok can yakarlar 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stres-yasami-kotu-etkiler Önceki Yazı Stres Beyninizi Nasıl Etkiler
psikolojik zayıflama nasıl olur Sonraki Yazı Psikolojik Zayıflama Yöntemleri