erkek giyimi

Erkeklerin Yaptığı Giyim Hataları

Bu yazıya başlamaktaki amacım tarzınızı doğru olarak yansıtmanızı sağlamak. Bu yazımızda erkeklerin yaptığı giyim hataları nı maddelendirerek anlatacağım.

Başlayalım.

Gömlek Kolları

Gömleklerinizin kollarını öylece sıvıyorsunuz ve böylece şık, güzel göründüğünüzü düşünüyorsunuz. Ama oldukça özensiz ve dağınık görünüyorsunuz. Küçük dokunuşlarla daha profesyonel gözükebilirsiniz.

Kolları sıvarken, gömleklerinizin kollarını açın ve dirseklere kadar sıvayın. Daha sonra tek kat olarak katlayın. Böylelikle daha şık ve hoş görüneceksiniz.

Gömlek Göbek Kısmı

Bu hata gömleğin genel görüntüsüyle alakalı. Gömleği öyle bir giyiyorsunuz ki bu giyiniş şekli gömleğin belinde bir boşluk yaratıyor. Aynı kebapçı da tereyağ tulum ile gelen şişme lavaş ekmeği gibi görünüyorsunuz. Bu görüntü ile insanların size olan bakış açısı pek hoş olmayacaktır. Bu görüntü gömleğinizin bol olmasından yada gömleğinizi güzel katlayamadığınızdan ve pantalonunuzun içine sokamadığınızdan olabilir. Size tavsiyem gömleğinizi bol gelen kısımlarından katlayın ve pantolonunuzun içine sokun.

Güneş Gözlüğü ve Şapka

Güne gözlüğü ve şapkayı bir arada kullanmayın. Birilerinden saklanmıyorsanız bu şekilde giyinmeyin. Düşündüğünüz gibi çok havalı görünmüyorsunuz.

Şapka ve güneş gözlüğü kullanımında temel amaç sahip oldukları fonksiyonlardır. Gözlüğün bireyde hoş durmasını sağlayan güneşli havada kullanılmasıdır. Aynı durum şapka içinde geçerli. Yani güneş olmayan yerde güneş güzlüğü yada şapka giyen birisini insanlar havalı olarak görmez.

Saat

Saat takmayan erkekler gördüğümde onların havalı ve şık görünme fırsatını kaçırdıklarını düşünüyorum. Oysa havalı ve şık görünmenin en basit yollarından biri kıyafetinize uygun bir saat seçimidir.

Klasik Deri Ayakkabı

Klasik deri ayakkabıların sadece takım elbiseler ile kullanıldığını düşünüyorsunuz. Halbuki bu ayakkabıları kotla yada bir şortla da kullanabilirsiniz. Özellikle loafer model deri ayakkabıları farklı pantolon modelleri ile denediğinizde demek istediğimi anlayacaksınız.

chukka-model-ayakkabi
Chukka Model Ayakkabı

Spor Ayakkabı

Her zaman her yerde takıntı haline getirmiş gibi spor ayakkabı kullanıyorsunuz ama kendinizi spor ayakkabı ile sınırlandırmayın. Spor ayakkabılarına alternatif olarak chukka model botlar, loafer model deri ayakkabılar kullanabilirsiniz. Bu sayede spor ayakkabının tek düzeliğini aşmış olursunuz.

loafer-model-ayakkabi
Loafer Model Ayakkabı

Çoraplar

Kısa paçalı bir pantolon giydiğiniz de çorabınız asla görünmemeli. Bunu engellemek için babet çorap giymelisiniz. Babet çoraplar bazen dalga konusu olabiliyor. Bunu biliyorum ama bu çoraplar ayakkabının ayağınıza vurmasını, ayağınızın kokmasını engellemekte.

Yazımızda erkeklerin yaptığı giyim hataları ndan bahsettim. Umarım bu hatalara dikkat eder ve aynı hataları tekrarlamazsınız. Bir sonraki yazıya kadar esenle kalın.

3 Yorum var “Erkeklerin Yaptığı Giyim Hataları

  1. Tabi daha karizmatik görünmek için modaya uygun giyinmek önemli ama bana göre erkek ya da bayan olsun kendi zevkine giyinmesi daha önemli herkesin tarzı farklı sonuçta.

  2. Aslında her erkeğin kendine göre bir tarzı vardır. Bence giyim tarzı olarak ortama uygun giyinmesi yeterli diye düşünüyorum. Mesela bir görüşmeye giderken resmi kıyafet ile gidilmesi ya da bir eğlence mekanına böyle spor tarzda giyinmesi gerekir.

  3. Erkekler çalışmaktan vakit bularak kendine ayıracak zamanı bulsalar elbette bu bahsettiğiniz giyim hatalarını da yapmazlar diye düşünüyorum. Giyinmeyi bilmeyenler de elbette vardır. Y ada bu kişiler aynı uyumlu giyineyim derdine düşmeyen kişilerdir:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

mutlu-bir-iliski-icin Önceki Yazı Mükemmel İlişkinin Sırları
basarili-olmak-icin Sonraki Yazı Başarılı İnsan Olmak İstiyorsan