gereksiz-insan-tipleri

Hayatınızda Olmaması Gereken İnsan Tipleri

Hayatınızda olmaması gereken, hayat enerjimizi çalan, güzel düşünceleri karanlığa sürükleyen kişi kalıplarını Hayatınızda Olmaması Gereken İnsan Tipleri adlı yazımızda bahsetmek istiyorum.

Başlayalım.

Bazı insanlar vardır ki; hayatımızda, çok yakınımızda bulunan. Bu insanlara dost deriz. Dost dediğimiz insanların bir kısmı bize bir düşmandan daha çok zarar verebilir. Hayat enerjinizi çalar, hevesinizi, hayata dair umutlarınızı söndürür. Sırayla sizlere bu tarz kişileri listeleyeceğim.

Oyunbozan Tip

Oyunbozan tiptekiler sözlerine sadık olmayan, zamanımızı çalan insanlardır. Buluşmak istersiniz sizi bir saat bekletir. Bir söz verir ve sözünü tutmaz. Beraber bir plan yaparsınız planı her zaman yarıda bırakır. Bu davranış şekillerini bir kere yapmaz, üç sefer yapmaz. Bu davranış onun bir huyu gibidir. Hem zamanınızı çalar, hem de güveninizi suistimal eder. Bu kalıptaki insan tipinin hayatımızda yerinin olmaması gerekir.

Böbürlenen Tip

Bu kalıptaki tipler hayatta sanki sadece kendileri başarılı olmuş gibi, sanki hayatta başkasının hiç başarısı yokmuş gibi davranır. Bütün konuşmaların konusu kendileridir. Konuşma süresince kendilerinin yaptığı, ortaya koyduğu başarıları anlatır. Oturursunuz bir yere, sohbet edeceksinizdir. Bir başlar aldığı arabanın en iyisi olduğundan, çalıştığı işin en iyisi olduğundan, yaptığı evliliğin en iyi evlilik olduğundan bahseder. Beyninizi bir süre sonra sulandırmaya başlar. Bu kalıptaki insanlarla gerçek bir iletişim kuramazsınız. Onun tek derdi başarılarını anlatacağı bir nesne bulmaktır hayatında.

negatif-insanlar
Negatif İnsanlar

Negatif Tip

Bu kalıptaki insanlar yeni bir şey alırsınız onun en kötüsü olduğunu, yanlış karar verdiğinizi söyler. Bir şehre taşınacaksınızdır, orada yapamayacağınızı, uyum sağlayamayacağınızı söyler. Yada yeni bir iş kuracaksınızdır, moralinizi bozacak öyle sözler söyler ki yapacağınızdan da, ona anlattığınızdan da bin pişman olursunuz. Böyle insanlar bir mıknatıs gibidir. Bütün olumlu enerjinizi alır ve yerine kocaman negatif duygular bırakır. Hayatınızda güzel şeyler peşindeyseniz böyle tipteki insanların hayatınızda yeri olması gerekir.

Hayırcı Tip

Napolyon’un bir sözü vardır: “Para,para,para.” diye. Bu hayırcı tiplerinde ana prensibi “Hayır,hayır,hayır.” dır. Siz onları bir yere çağırırsınız, cevap: Hayır, olur. Onlarla bir şeyler yapmak istersiniz, cevap: Hayır! Bir şeyler konuşalım dersiniz, Hayır! İster istemez her teklifiniz red ile karşılandığı için bir zaman sonra moraliniz bozulur, canınız sıkılır. Eğer ki etrafınızda hayırcı bir tip varsa ona bir şey teklif etmekten vazgeçin. Enerjinizi neden boşa harcayasınız ki.

Şikayetçi Tip

Gittiğiniz her ortamda, her durumda şikayet edecek bir şey bulur bu tarzdaki tipler. Yazın sıcaktan, kışın soğuktan, baharda rüzgar esmesinden, sonbaharda yaprakların etrafı pislettiğinden şikayet ederler. Bir lokantaya gidersiniz. yemeğin kötü olduğundan, İstanbul’un ne kadar karmaşık olduğundan, Ankara’nın denizinin olmadığından, yani her zaman şikayet edecek bir konu bulabilirler. Bu tarzdaki insanla geçirdiğiniz zaman süresince yaşam enerjiniz birden aşağı iner. Böyle insanları tatmin edebilmek neredeyse imkansızdır.

Hayatınızda Olmaması Gereken İnsan Tipleri adlı yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazıya kadar esenle kalın.

1 Yorum var “Hayatınızda Olmaması Gereken İnsan Tipleri

  1. Hayatımızda olmaması gereken tipler arasında en uyuz olduğum, negatif tip. Gerçekten uzak durulması gerekiyor böyle lanet insanlardan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yanlis-insan-ve-ask Önceki Yazı Yanlış İnsana Aşık Olmanın Göstergeleri
depresyonun-etkileri-nedenleri Sonraki Yazı Depresyonun Etkileri ve Söylediği Yalanlar