mesajlasma-yolları

Hoşlandığın Kişiyle Nasıl Mesajlaşmalısın?

Bir çok kişi hoş bulduğu birisiyle tanışabilmek ya da sohbetini ilerletebilmek maksadıyla mesajlaşmayı tercih etmekte. Bu tercihe saygı duymaktayım. Yine de eğer yapabiliyorsanız hoşlandığınız kişi ile yüz yüze konuşmanızı şiddetle tavsiye ederim. Sağlıklı bir konuşma başlangıcı yapmak ve muhatap olduğunuz kişide olumlu bir hava bırakmak istiyorsanız yüz yüze konuşmak en iyi yöntemdir. Gel gelelim ki “Ağabey, konuşmak yerine yazmak işime geliyor.” diyorsanız Hoşlandığın Kişiyle Nasıl Mesajlaşmalısın? sorusuna cevap yazmaya başlayalım.

Öncelikle belirtmek istediğim bir husus var; Ne yaparsanız yapın ama kesinlikle kendiniz olun. Karşınızdaki sizi olduğunuz gibi sevsin. Sevmeyecekse de zaten onunla bir ilişkiye başlangıç yapmanızın anlamı olmaz.

Başlıklar halinde yapılması gerekenleri anlatacağım.

Kendine Güven

En önemli madde kendine güven konusudur. Bir kadın sizinle muhatap olduğunda kendinize olan güveniniz size bakış açısını belirler. Göndereceğiniz mesajları kendinizden emin olarak yazın. Özellikle herhangi bir zamanda mesaj yazıyorsanız lütfen ama lütfen yarım mesajlar yazıp göndermeyin.

Herkesin bir hayatı var. Uğraştığı şeyler var. Bir yazı okunacaksa kişi yazının bütün olmasını ister. Sizin 10 tane yarım mesajınızı okumakla uğraşmaz.

Bu durum karşıdaki kişide sizi, cümleleri dolandıran, kendine güveni olmayan imajına sokar. Bunu yapmayın. Ne söyleyeceksiniz tek seferde yazın.

Eğer ikinizde çevrim içi iseniz o zaman yarım mesaj gönderimi yaparsınız. Bunda sorun yoktur. Zaten odak noktası sizsinizdir. Ama onun dışında bu konuya dikkat edin.

Kısa Mesajlar Yazmayın

Cool olmaya çalıştığınız zaman cool olmak ile sıkıcı olmak arasındaki ince çizgi de yürürsünüz. “Naber, nasılsın, nasıl gidiyor?” gibi sorular sorduğun zaman sıkıcı olursun. Cevabını bildiğin soruları sormamalısın.

Düşünsenize size “Nbr” diye mesaj yazılsa o mesaj hakkında farklı bir heyecan hisseder misiniz? Cevap,hayır. Mesaj yazdığın kişi ile flörtleşmek istiyorsan ona sıkıcı olmayan ve onunla ilgili genel sorular sormalısın. Mesela “Bu hafta sınavın vardı, nasıl geçti?” ya da “arkadaşlarınla buluşacaktın, buluşmanız nasıl geçti” gibi sorular hem gündelik ve güzel, hem de sıkıcı olmayan sorulardır. Onunla ilgilendiğini hissettirirsin. Cevap alırsan diyalog başlar. Diyalog başlarsa ilişki başlangıcı için umut var demektir.

Flört Mesajları

Birinden hoşlandığını belli etmenin yolu ona hissettirmek ya da söylemektir. Hoşlandığını belli etmezsen senin hislerini nasıl anlamasını bekleyeceksin? Hislerini anlatabilmen gerekir, yoksa arkadaş modundan ileriye geçemezsin. Hislerini anlatabilmen için flörtle ilgili nasıl mesaj atacağını bilmen gerekir.

Tabi flört mesajı atıyorum diye de mesajlaşmanın şiddetini abartmamak lazım. “Seni arzuluyorum, seni istiyorum, uyudun mu, üstünde ne var” gibi cümleler yazarsanız bırakın ilişkiyi, o kızı bir daha göremezsiniz.

Yapmanız gereken onun nelerinden hoşlandığınızı,nelerini hoş bulduğunuzu güzel bir şekilde belirtmeniz gerek. Mesela, hoşlandığın kişi instagram da gönderi paylaşmış olsun. Resimde ne kadar hoş baktığından yada gülümsemesinin ne kadar güzel olduğundan bahsederek hissettiklerini ona anlatabilirsin.

Bunları yazarken kiminiz utanabilir. “Ağabey ben bunu nasıl belirteyim?” diye serzenişte bulunabilir. Ama şunu unutma dostum; Hoşlandığın kişiyle arkadaş olmak için çabalamıyorsun, onunla bir ilişki yaşamak istiyorsun. O yüzden de duygularını ona belli etmen lazım. Kadınlar medyum değil ki senin aklındaki düşünceleri anlasın, kalbinin sesini dinleyebilsin. Bir şeyler elde etmek istiyorsanız elinizi taşın altına koyacaksınız.

Oyun İçeren Mesajlar

“Pubg atalım mı?” tarzı oyun mesajarından bahsetmiyorum. İçerisinde oyun içeren mesajlardan bahsediyorum. Yani sorulu oyun oynarmış gibi mesajlar atacaksın. Mesela “En sevdiğin renk nedir?” yada “Dünyadaki kitaplar yandı ve sana bir kitap alma hakkı verseler hangi kitabı isterdin?” gibi mesajlar onun hakkında bilgi edinmeni ve diyalog kurmanı sağlar. Hem diyalog kurmuş olursun hem de zamanı geldiğinde ona küçük sürprizler yapabilirsin.Ayrıca sevdiği şeyleri ona hediye etme fırsatın olur.

Son Söz Mesajı

Şunu belirtmek istiyorum; Lütfen son mesajı atmaya çalışmayın. İyi geceler demişsen ve sana İyi geceler demişse mesajlaşma bitmiştir. Tekrardan yeni konular oluşturup yazmaya çalışmayın. Ya da bir şey söylediğinde illa bir söz yazman gerekmiyor. Son söz takıntısına devam ederseniz bu sizi bir süreden sonra zora sokar.

Bu zorlukta şudur; son sözü hep siz yazdığınız için o kişide benimle sürekli diyalog kurmaya çalışıyor imajı uyandırır. Bu yüzden de mesajın ilk sizden gelmesini bekler. Bunu yapmayın. Cool olun.

Tüm Duygularınızı Açıklamayın

Mesaj üzerinden hissettiğiniz duygularınızı dibine kadar anlatmayın. Telefon sizin için ilişkiye gidin yolda sadece bir araç olmalı. Onunla bir ilişkinizin olmasını istiyorsanız içinizdeki duyguları yüz yüzeyken konuşun. Telefondan mesajla destanlar yazmayın.

Gelen Mesaja Cevap Yazma Sıklığı

Mesaj gelir gelmez cevap yazmayın. Hoşlandığınız kişi, sizinde bir yaşam şeklinizin olduğunu bilmeli ve size göre hareket etmeli. Bu demek değildir ki mesajlara görüldü atıp mesaj yazmayalım. Bunu kesinlikle yapmayın. Mesaj görüldüyse cevap verin mutlaka. İnsanlar ağaç değil ki sizi beklesin. Demek istediğim telefon elinizde online beklemeyin.

Emoji Kullanımı

Yanlış düşüncelerden bir tanesi emoji kullanımını aptalca görmektir. Yazı platformlarında hissedilen duyguları ifade etmek,anlamlandırabilmek ve karşıdakine bunu anlatabilmek zordur. O yüzden emojileri mutlaka kullanın. Tabi kullanıyorum diye de bir emojiden 10 tane art arta gönderim yapmayın.

Emoji Kullanımı
Emoji Kullanımı

Unutmayın. Mesaj olayı başlangıç yapmanızı sağlar. Esas olay başlangıçtan sonra başlar. Emek vererek elde ettiğiniz ilişkiyi lütfen çocukça sebeplerden karalamayın. Karşınızdaki kadına her daim saygı duyun.

Hoşlandığın Kişiyle Nasıl Mesajlaşmalısın? konusunda sizlere dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalıştım. Bir daha ki yazı da görüşünceye kadar esenle kalın.

Diğer yazıma geçiş yapmak istersen renkli bağlantıya tıklayabilirsin.

2 Yorum var “Hoşlandığın Kişiyle Nasıl Mesajlaşmalısın?

  1. Blogu sonuna kadar okudum Megersem erkeklerin kiza attigi mesajmis bende diyorum bunlari erkegemi söylicem ulan ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

neverfap-nedir Önceki Yazı NoFap Nedir? NoFap Faydaları
ayrilik-konusmasi Sonraki Yazı Ayrılık Konuşması Nasıl Yapılır?