İlk Buluşmada Ne Konuşulur

İlk Buluşmada Ne Konuşulur

Merhaba güzel insan. Bugün de güzel bir konuyla karşınızdayız. İlk Buluşmada Ne Konuşulur başlığı altında keyifli bilgiler vereceğiz.

İyi okumalar.

Birisiyle beraberken bir yere gittiğinizde oluşan sessizlik pek hoş bir durum değildir. Kadınlarla muhabbet etmek söz konusu olduğunda oluşan bu durum daha da can sıkıcı hal alır. Erkek olarak hiç birimiz konuşamayarak yetersiz görünmek istemeyiz. Çünkü böyle bir durumda ikinci bir buluşma, pek mümkün olmaz.

Tabiki herkes doğuştan sosyal veya büyüleyici özelliklere sahip değildir. Çözüm olarak bugün derin ve ilginç sohbetleri tetiklemek üzerine konuşacağız. Peki basit konuşmaların daha basit olduğu bilinen bir gerçekken neden derin sohbetler etmek isteriz?

Çünkü derin sohbetler, iki tarafında konuşmaya daha kolay takılmasını sağlar. Ek olarak doğal sohbet akışına sebep olur. Bu durum saçma konular üzerine konuşmak yerine iki tarafında zevkle tartışıp konuşabileceği alanlara götürecektir. Böylelikle kaliteli ve ilginç görüneceksiniz. Sonuç olarak kadınlar sizi daha da çekici bulacaktır. Peki böyle bir muhabbeti nasıl başlatacaksınız?

İlk Buluşmada Ne Konuşulur
İlk buluşma

Tek yapmanız gereken sohbeti koyulaştırmayı tetikleyen bir soru sormaktır. Bunlar, şahane sohbetlere sebep olan kısa ve basit sorulardır. Bazı kişiler “sürekli soru mu sorucaz?” diyebilir. Havadan sudan sorular söz konusu ise kesinlikle hayır.

Sizlere bir kaç derin sohbet tetikleyecek sorulardan bahsedeceğim.

BANA … DAN DAHA FAZLA BAHSET

Sorunun güzel yanı, herhangi bir konu üzerine sorulabilmesidir. Örnek olarak partneriniz bir çok yeri gezmiş biriyse ona, “gördüğün şu yerden daha fazla bahsedebilir misin?” diye sorabilirsiniz. Sizinle konuşurken anlattığı bir konu üzerine daha fazla şey anlattırırsanız, sevdiği bir konu üzerine konuşacağı için muhabbet daha da koyulaşır.

… YA NASIL BAŞLADIN

Sorunun güzel yanı, nerdeyse her zaman uzun hikayelere öncülük etmesidir. İnsanlar hikaye anlatmayı da dinlemeyi de sever. Bir hobiye yada yaptığı işe nasıl başladığını sormak çeşitli hikayelere ve tartışma noktalarına ön ayak olacaktır. Bir yandan da bu hikayeler üzerine sorabileceğin bir çok soru aklına gelecektir. Siz sordukça o da size soru sormaya başlayacaktır. Bu durum sizin durumunuzla da ilgilendiğini gösterir.

HAYATIN NEREYE DOĞRU GİDİYOR

Bu soru öncelik sorular ile birlikte en beğendiğim sorudur. Çünkü bu soru, partnerinizin ileriye yönelik düşünmesini sağlar. Bu durum söylediğiniz soruya konsantre olmasını sağlar. Geleceği hayal eder. Hayallerini oluşturmaya başlar. Bu derin sohbetlere giriş için şahanedir. Bir çok şeyi hayal edebilir ve konuşurken hayallerine dahil olabilirsiniz. Belki neyi başarmak istediği hakkında konuşursunuz belki de 10 sene sonra kendisini nerede gördüğü hakkında.

Sizlere her sohbetinizin devam etmesini sağlayacak bir tüyo daha söyleyeceğim.

Her zaman ilginç olmak zorunda değilsiniz. Partnerinize ilgi duyduğunuzu göstermeniz yeterli olacaktır. Söylediklerini dikkatle dinlemeniz, anlamlı sorular sormanız ve anlattıklarını dinlerken bir yandan da göz kontağı kurmanız kesinlikle sizi hoş bulmasını sağlayacaktır.

Tabi konuşma esnasında yapmamanız gerekenler olgularda var.

Sürekli telefona yada saate bakmaktan kaçınmanız da, yanınızdan geçen kadınlara bakmamanız da fayda vardır.

İlginiz hep karşınızdaki partnerinizde olsun. Ve en önemlisi gülümsemeyi ihmal etmeyin.

İlk Buluşmada Ne Konuşulur adlı yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazımıza kadar esenle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Senden Hoşlanmasını Nasıl Sağlarsın? Önceki Yazı Senden Hoşlanmasını Nasıl Sağlarsın?
ayrılık acısı Sonraki Yazı Aşk Acısı Nasıl Geçer