KADIN ERKEKTEN NE BEKLER

Kadın Erkekten Ne Bekler

Kadınların ne istediği söz konusu olduğunda erkeklerin kafası karışabilir. Bir çoğumuz “düşüncelerini okuyabilseydim keşke” demiştir. Kadın Erkekten Ne Bekler adlı yazı da anlatacaklarıma dikkat edersen kadınlarla aran gayet iyi olacaktır.

Başlayalım

Kadın Erkekten Ne Bekler
Kadın Erkekten Ne Bekler

Destek

Kadın, hayatını paylaşabileceği erkeği yanında tutar. Kendisine iyi ve kötü gününde yanında olacak erkeği tercih eder. Ona iş hayatında, günlük hayatta destek olman onu önemsediğini gösterir. Yapacağın en kötü hareket sana ihtiyacı olduğunda yanında bulunmamak olur.

Pozitiflik

Neşeli ve pozitif erkekleri kadınlar çekici bulur. Mutlu ve iyimser bir erkek genelde pozitif düşündüğünden beraber olduğu kadını da mutlu eder. Pozitiflik problemleri görmezden gelmek demek değil, problemleri olumlu bir mentalite ile çözmeye çalışmaktır. Ayrıca pozitif olmak ilişkinin mutlu ve daha az sorunsuz devam etmesine çok yardımcı olur. Kimse her şeyden şikayet eden birisiyle birlikte olmak istemez.

Heyecan

Her hafta dağ tırmanışı yapmanız gerektiğinden bahsetmiyorum. Birazda olsa heyecan olması ilişkiye canlılık katar. Spontane, basit ama değişik bir fikir kadının mutlu olması için yeterlidir.

Dürüstlük

Erkekler genelde kadınların dürüstlüğe ne kadar çok önem verdiğinin farkında olmaz. Ama kadınlar dürüstlüğü çok önemser. Eğer arkadaşlarınla vakit geçirmek istiyorsan bu durumu ona açıkça söylemelisin. Eğer partnerin bunu olgunlukla karşılamıyorsa yaptığı davranışın doğru olmadığından bahsetmelisin. Her ilişkide her iki tarafında kendine ayıracağı, yalnız veya arkadaşlarıyla olabileceği zamanı olmalıdır. Bu duruma iki tarafında hoş görülü olması gerekir.

Yalan söylediğin anlaşılırsa doğru söylediğin sözlere bile inanması zorlaşır.

Gülmek

İyi bir espri anlayışı olan erkek kadınlar tarafından çoğunlukla sevilir. Herkes gülmeyi sever ve mutlu olmak ister. Bazen hayatı ciddiye almamak, şakacı ve keyifli olmak mutlu olmanın en kolay yollarından biridir. Tabi güldüreceğim diye karşındaki insanla dalga geçme hatasına düşmemen lazım. Kadınlar kendileriyle dalga geçilmesinden hoşlanmaz. Şakanın dozunu ve zamanını iyi ayarlamalısın.

İletişim

İletişim söz konusu olunca bir çok erkeğin ofladığını biliyorum. Erkekler kadınlar kadar konuşmayı sevmez. Fakat bir kadınla mutlu olmak istiyorsan onunla muhakkak iletişim kurmalısın. Bu demek değil ki onunla bir konu hakkında saatlerce konuşman gerek. Yine de günlük yaşadıklarını onunla paylaşmalısın ve belli problemleri konuşarak çözmelisin ki ilişkin sağlıklı bir şekilde devam edebilsin.

Hediye

Pahalı hediyeler almana gerek yok. Düşünerek aldığın, altında anlam yatan bir hediye onu çok mutlu edecektir. Bu davranışın onu mutlu etmek için çaba gösterdiğini gösterir.

İlgi

Sürekli etrafında dolaşıp iltifatlarda bulunmaktan bahsetmiyorum. Onu dinlemek, anlattıklarına reaksiyon göstermek ve fikrini söylemekten bahsediyorum.

Konuşurken kadının vücut diline de dikkat etmelisin. Vücut dili sana bir çok şeyi belli eder.

İlgisizlik kadınların erkeklerden ayrılma nedenlerinden biridir. Bu konuda dikkatli olmalısın.

Saygı

Bu konu çokça hassas ve önemlidir. Her konuda aynı fikirde olmak yada eleştirilerini kabullenmek zorunda değilsin. Fakat bunlar ona saygısızca davranmana neden olmamalıdır. Şunu unutma eğer saygı göstermezsen sana olmasını da beklememelisin. Karşılıklı saygı ilişkinizi çok daha kolaylaştırır.

İlişkilerde ne zaman evet ne zaman hayır diyeceğinizi bilmeniz gerekir. Yukarıdaki başlıklara dikkat ettiğiniz takdirde güzel bir birliktelik sizi beklemekte.

Kadın Erkekten Ne Bekler adlı yazımızın sonuna geldik. Ayrıca vazgeçilmez erkek olmanın yolları adlı yazıyı okumanı tavsiye ederim. Bir daha ki yazıya kadar esenle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vazgeçilmez Erkek Olmanın Yolları Önceki Yazı Vazgeçilmez Erkek Olmanın Yolları
BEN FRANKLİN ETKİSİ Sonraki Yazı Ben Franklin Effect Nedir