kadın ne ister erkek ne anlar

Kadınlar Ne İster

İnsanlığın başından bu yana merak edilen, tam olarak cevabı bulunamamış bir soruyu irdeleyeceğiz. Kadınlar Ne İster bağlığı altında kadınların erkeklerden genel olarak beklediği bazı konulardan bahsedeceğim.

Başlayalım.

Anlaşılmak ister

Biz erkeklerin bir özelliği var: Zihnimiz düz çalışıyor. Pratik zekalı olabiliriz. Her soruna bir çözümümüz olabilir. Ama iş kadınlara geldiği zaman kafamız biraz karışıyor. Örnek olarak kadın başım ağrıyor dediğinde aslında gün içinde yaşadığı sıkıntıları anlatmak istiyor. Biz erkeklerse öneriler, çözümler üretip, söylüyoruz. Bu yüzden de kadını mutlu edemiyoruz.

Fazla ilgi olmamalı

Bütün kadınlar ilgi ister ama bu ilginin dozunu iyi ayarlamak lazım. Eğer ki fazla ilgi gösterirsek eşimizden, sevgilimizden şöyle bir tepki alabiliriz: “Bana çok ilgi gösteriyorsun, beni çok bunaltıyorsun, beni boğuyorsun.” Erkeğin tabi kafası karışıyor. İlgi göstersen bir dert, ilgi göstermesen bir dert. Bu yüzden var olan ilginizi ara sıra değişkenlik göstererek, bazen az bazen çok göstermelisiniz. İlginizi gösterirken ne cimri olacaksınız ne de para saçar gibi ilgi dağıtacaksınız.

mutlu-bir-iliski
Mutlu bir ilişki

Güven

Kadınlar güven duymak ister. Kadın, bir erkeği seviyorsa o erkeğin arkasında durduğunu, elini uzattığı zaman tutulacağını bilmek ister. Kadınlar günü birlik ilişkilerden ziyade beraber yaşlanmayı, beraber anne baba olmayı ister. Kadınlar güvenebileceği erkeği severler.

Sadakat

Her iki cinsiyet için de sadakat, sadık olmak, eşler yada sevgililer arasındaki güven önemlidir. Bu nokta da kadın bir kere yaralandığı zaman, bir kere güvenini kaybettiği zaman o güveni çok zor kazanır. Kadının sadakate verdiği değeri önemsememe gibi bir riske girildiğinde ilişkiniz, evliliğiniz ciddi anlamda riske girer.

Özel olduğunu hissetmeli

Kadın, erkeğin hayatında anlamlı ve özel olduğunu hissetmek ister. Erkek bazen ilişki belli bir aşamaya geldiğinde hayatındaki kadına bir erkek arkadaşı gibi davranabilir. Ona güzel sözler söylemeyebilir, yaptığı güzel şeyleri bir rutin haline getirip bunu standart bir şekilde sunabilir. Kadın bu durumdan mutsuz olabilir. Her kadın eşi için, sevgilisi için önemli olduğunu, özel olduğunu bilmek ister. Erkek bunu nasıl yapabileceğini bazen bilemeyebilir. Ama her kadına göre özel olma hali değişiklik gösterir. İyi bir gözlemci olarak eşinizin, sevgilinizin ne istediğini, onu neyin mutlu ettiğini bulabilirsiniz.

Unutmayın kadını keşfetmek bir yolculuktur ve bu yolculuktan keyif almaya bakın.

Kadınlar Ne İster adlı yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazıya kadar esenle kalın.

5 Yorum var “Kadınlar Ne İster

  1. Şahsi deneyimlerime göre, en çok ilgi göster. İlgi göstermekte zorlanan biri için çok zor bir durum. Sanırım bana benim gibi odun bir kız gerekiyor. Kadınlar ne ister yazılı başlığınızı beğendim.

  2. bu konuda çok şey söylemek mümkün ama hiçbir zaman cevabını net olarak veremeyeceğimiz bir soru. Nedeni tamamen karaktere bağlı olması

  3. Kadınlar herşeyi ister, ben kadınlara açıkçası güvenemiyorum, güvenmeyeceğimde, hayatıma kim girip çıktıysa sonu hep hüsran, harcadığım zamana yazık. kadın güç ister, para ister, e bizdeki kuru sevgi yetersiz kalıyor demekki 🙂

  4. Aslında kendileri de bilmez ne istediklerini 🙂
    Kendinin bilmediğini başkaları nasıl bilsin. İşin kompleks bir boyutu var bu kesin ama aynı zamanda kadınların bir çok davranış ve hareketini okumakta oldukça basit olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

psikolojik zayıflama nasıl olur Önceki Yazı Psikolojik Zayıflama Yöntemleri
depresyonda-miyim Sonraki Yazı Psikolojim Bozuk Mu?