kadinlarin-erkekte-sevdikleri

Kadınların Bayıldığı Erkek Özellikleri

Kadınların erkeklerde çekici bulduğu özelliklerin listesinde bir çok madde vardır. Kimi kavramlar doğru kabul edilirken kimileriyse bir çok tartışmaya sebep olur. Kadından kadına listedeki özellikler değişiklik göstermekte. Yine de kadınları cezbeden öyle bir kaç nokta var ki her erkeğin bilmesi gerekir. Kadınların Bayıldığı Erkek Özellikleri konu başlığında sizlere bu önemli noktaları anlatacağım.

İyi Dinleyici Olmak

İyi dinleyici olmak hayatın bir çok yerinde fayda sağlayan bir kabiliyettir. Özellikle kadınlarla uzun diyaloglara sahip olmak, çokça vakit geçirmek istiyorsan iyi bir dinleyici olmalısın. Bu özelliğe sahip olman onun düşüncelerini umursadığını ve ona önem verdiğini hissettirir. Lakin bir çok erkek dinlemek yerine dinliyormuş gibi yapmayı tercih etmektedir. Bunu kesinlikle yapmayın. Kadınlar aptal değildir. Kandırmaya çalıştığınızı hemen anlarlar. Bu şekilde de sağlıklı bir ilişki yaşamayı beklemeyin. Onları gerçekten dinleyin, değer verin ve anlattıklarına saygı duyun.

Onu dinlediği mi nasıl göstereceğim peki? diyorsan yapman gereken basit ve temel bir tek şey var. Mantıklı sorular sormalısın. Bu şekilde davrandığında hem kadınla olan konuşmanın devamlılığını sağlarsın hem de onu önemsediğini göstermiş olursun. Önemsersen önemsenirsin. Bunu unutma.

Kadın-Erkek Sohbeti
Kadın-Erkek Sohbeti

Özgüven

Bu konu çok önemli dostlar. Kadını etkileme noktasında özgüven, yakışıklı olmaktan yada uzun boylu olmaktan çok daha önemli. Bir caddede 100 tane kadına bir erkekte olmazsa olmaz hangi özellikler olmalıdır? diye sorsanız çoğu kesinlikle özgüvenden bahseder.

Kadın, kendinden emin olan erkeği sever. Yalnız burada önemli bir nokta var. Özgüven ile kendini beğenmişlik arasında ince bir çizgi vardır. Konuşma sırasında kendini beğenmiş bir tavra sahip olan erkeğin kadını etkilemesi söz konusu olamaz. Kadınların en nefret ettikleri özelliklerden birisi kendini beğenmiş erkeklerdir. Bu noktaya dikkat edin.

Espri Anlayışı

Yanınızdan geçen bir çifti gördüğünüzde mutlaka adamın tipine bak bir de kadına bak demişsinizdir. Hiç düşündünüz mü o adam nasıl öyle bir kadınla birlikte olabiliyor? O erkeğin sahip olduğu özellik büyük bir ihtimalle güldürme kabiliyetidir. Güldürmeden kasıt sürekli şakalar yapmana gerek yok. Kendini fazla ciddiye almıyorsan, komik veya aptalca bir şey yaptığında ciddi olmak yerine hoş bir gülümseme sunman seni çekici gösterecektir.

Yeni Şeyler Deneme İsteği

Hani diyorsunuz ya “ağabey bu kadınlar hep kaliteden yoksun adamlarla birlikte oluyorlar.” diye. Hiç düşündünüz mü kadınlar neden böyle erkekleri çekici buluyorlar? Şöyle anlatayım. Yemeğe çıkmak, sinemaya gitmek tabi ki güzel faaliyetler. Fakat etkilemeye çalıştığın kadın bunları yaşamında bir çok kez yaptı. O yüzden yaratıcı olmakta fayda var.

Mesela hafta sonu spontane bir geziye davet et onu. Ama sıradışı bir etkinliğe götür. Ya da bir gün dışarıda yemek yemek yerine ona yemek yap ve davet et. Yani konfor alanın terk et. Her gün yapmadığın şeyleri yap. Böyle aktiviteler sana olan hayranlığını arttıracaktır.

Güzel Giyinmek ve Güzel Kokmak

Güzel giyinmekten kastım pahalı elbiseler yada ayakkabılar değil. Temiz, sade bir şekilde kıyafetler giymeniz ve kıyafetlerinize yakışan ayakkabı tercihi ile hoş görünmek kolay. Güzel giyinmekten daha da önemli olan nokta ise güzel kokmak. Erkeklerin bir çoğu bunu ihmal ediyor.

Bazen tembellikten duş yapmak istemeyebilir, 2-3 gündür giydiğin tişörtü çıkarmayabilir yada deodorant kullanmıyor olabilirsin. Bunu yapmayın.

Şöyle düşünün. Bir kadın yanınıza pis kokarak gelse ona olan bakışın nasıl olurdu? Pek hoş şeyler düşünmezdin değil mi? Buluşacağın kadın da senin hakkında iyi şeyler düşünmeyecek. Kimse kötü kokan bir adamla buluşmanın hayalini kurmaz.

Temiz ve sade kıyafetler giyin, duş alın, deodorant kullanın. Bu sayede buluşmaya özgüvenli bir şekilde gideceksin. Selamlaşırken sarıldığında hoş kokunu fark edecek, onun için efor harcadığını düşünecektir.

Güzel Giyinmek
Güzel Giyinmek

İltifat Etmek

Toplumdaki yetişme şeklinden dolayı iltifat konusunda maalesef eksik kalıyoruz. Sahip olduğu bir özellik yada dikkat ettiği bir davranış hoşumuza gittiyse bunu birisine söylemek,onu takdir etmek gereklidir. Kim iltifat edilmekten hoşlanmaz ki?

Her kadın içten yapılan iltifatı sever. Yalnız iltifatlarınızın bir gerçeğe dayanması gerekir. İltifat yapmak için iltifat yapmayın.

Sahip olduğu için mutlu olduğu küçük nitelikleri ve özellikleri bulmaya çalışın. Bunları da akıllıca övün. Böylelikle onun küçük nitelikleri bile önemsediğini, fark ettiğini bilmiş olacak. Bu da hoşuna gidecektir.

Klişe olmasına rağmen güzelliği ve kıyafeti hakkındaki iltifatlar hala bir çok kadını mutlu etmektedir. Yaptığın övgü ve iltifatlarda samimi olduğun sürece kadının gözündeki yerin daha da yükselecektir.

Kadınların Bayıldığı Erkek Özellikleri yazımızda bilmeniz gerekenleri anlattık. Bir daha ki yazıya kadar esenle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

erkek-giyim Önceki Yazı Erkeğin Dolabında Olması Gerekenler
hoslandigin-kadini-asik-etme Sonraki Yazı Hoşlandığın Kızı Kendine Aşık Etme