Konfor Alanınız Düşmanınızdır

Konfor Alanınız Düşmanınızdır

Konfor Alanınız Düşmanınızdır başlığı altında güzel bir motivasyon yazısı hazırladık. İyi okumalar.

İnsanların rahatsızlıkla baş edememesi, nüfusun çoğunluğu için en büyük aksiliklerden biridir. Bir toplum olarak rahatlık aramaya şartlanmışız . Rahat bir arabada olmak istiyoruz, rahat bir evde yaşamak istiyoruz, rahat kıyafetler istiyoruz, rahat bir yatak istiyoruz, rahat bir gelir istiyoruz.

İnsanlar… bize bunun hayatımızı (rahatlık içinde) nasıl yaşayacağımıza dair bir tür ölçüt olduğunu söyledi ve rahatsızlık ortaya çıkar çıkmaz… sadece düştük. Ve eğer izlerseniz, birinin rahatsızlıkla başa çıkma yeteneğine sahip olduğunu ve geri çekildiğini görebilirsiniz. Rahatsızlık derken sadece fiziksel acıyı kastetmiyorum, bu tür duygusal ve zihinsel gerilemeyi kastediyorum.

O kadar çok insan var ki görür görmez.. bilirsin, belki kendilerine biraz fazla hırslı bir hedef koyarlar ve o hedefe
tam olarak ulaşamazlar ve sen onların mazeret bulmalarını ya da yoldan çıkmalarını seyredersin. ya yollarını değiştirirler, ya da hedeflerini değiştirirler… bir nevi ondan uzaklaşırlar.

Konfor Alanınız Düşmanınızdır
Resim Maciej Cieslak tarafından Pixabay‘a yüklendi

Rahatsızlık bu. Ulaşmak için yola çıktığınız şeye ulaşamamak. Hedeflerine ulaşamamak. Bu bir tür duygusal ve zihinsel rahatsızlıktır. Bununla başa çıkıp sonra da ilerlemeye devam edip etmemeniz… insanları birbirinden ayıran şey budur. Ve sanırım, evet, tüm hayatım boyunca rahatsız olmaktan o kadar rahatsız oldum ki, bu gerçekten bir şekilde taşınan bir şey, sanırım elde ettiğim herhangi bir başarı.

Bir hedefiniz varsa ve bu hedefe neden ulaşmak istediğinizi bildiğinizi düşünüyorsanız, o hedefe ulaşmayı ne kadar çok istediğinizin arkasındaki gücünüz, hedefin zorluğuyla eşleşmelidir.

Bir şeyi neden istediğinizi gerçekten anlamak, gerçekten derin bir iç gözlem gerektirir. Yüzeyde bunun asil bir arayış olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, ancak bunun nedeni şöhret ve servet istediğiniz için olabilir. O kadar kötü istiyorsan, bunun itici bir güç olmasına izin ver ama kendini anlamanın, bir şeyi neden istediğine dair temel bir nedene ulaşmak için yeterince dürüst olacağına dair öz farkındalığına sahip olmalısın, yoksa bu çok zor olacak.

Hayatta iki seçeneğimiz var:

  1. Sürekli büyümeyi taahhüt edin ve kendi seçiminizle rahatsızlık hissedin ve kendi kaderinizin efendisi olun.
  2. Hayatın anahtarlarını teslim edin ve hayatın varsayılan olarak sizi almasına izin verin.

İlk yol başarıya götürür. Diğer yol sürekli mücadeleye ve acıya yol açar, bu sizin seçiminizdir.

Steve Jobs, Apple’ı rahat hissederek mi yaptı? Sizce olimpiyatlardaki sporcular yüksek performansa giden yol için bolca netflixte dizi mi izledi? Oscar ödüllü oyuncuların başarıya giden yolda yapmaları gerekenleri erteledi mi? Kolay yolu yok!

Reddedilmeyle, başarısızlıkla, rahatsız hissetmeyle yüzleşmeye istekli olmalısınız. Çünkü büyümeniz ve daha fazla olmanız için gerekli olan budur. Konfor alanınızı aşmak için ne yapıyorsunuz?

Konfor Alanınız Düşmanınızdır yazımızın sonuna geldik. Düşüncelerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sevgiyle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Neden Sağlıksız İlişkilere Sahipsiniz Önceki Yazı Neden Sağlıksız İlişkilere Sahipsiniz
Saç Dökülmesini Önlemek İçin İpuçları Sonraki Yazı Saç Dökülmesini Önlemek İçin İpuçları