nasil-mutlu-olunur

Mutlu ve Başarılı Olmak İçin Öneriler

İlerlemek, fark yaratmak ve başardım diyebilmek için kendinizi sürekli çabalarken mi buluyorsunuz? Ne yapsanız başaramadığınız yanılgısı içerisinde misiniz? Bu noktada harekete geçmeden önce Davranışlarınızı ve bakış açınızı değiştirmeniz de fayda var. Bu sebeple Mutlu ve Başarılı Olmak İçin Öneriler başlığında belirteceğimiz maddeleri kendiniz ile ilişkilendirerek okumanızı öneriyoruz.

Farklı Olun

Herkesin yaptığı şeyleri yapmayı bırakın. İşinize ve kendinize özgü benzersiz bir yol ve strateji belirlemeye çalışın. Kalabalıktan sıyrılın. En tipik hatanız etraftaki insanlara benzemeye çalışmanız. Kalabalıktan sıyrılmanız rekabetten arındırılmış bir alan oluşturmanızı sağlayacak. Bu fikir iş veya kariyer fikirleriyle sınırlı değil. Aynı zamanda hobileri ve ders dışı etkinliklerinizi de farklılaştırmaya çalışın.

Yarım Bırakmayın

Bir işi daha başlamadan bırakmaktan ya da ertelemekten vazgeçin. Bilginin bu denli çabuk ulaşılabildiği günümüzde bir çoğumuzun çeşitli fikirleri ve hayalleri mevcut. Bunu ben düşünmüştüm ve başkası yaptı, dememek için harekete geçmelisiniz.

Fikrinizi hayata geçirin. Başarısız olursanız zaten bu da bir öğrenme süreci olacaktır ve fikriniz başka bir hale dönüşecektir. Başarısızlığı test etme aşaması olarak düşünün. Başa dönün ve tekrar başlayın. Vazgeçmeyin. Ertelemeyin! Aksi takdir de harekete geçirilmeyen arzularınız sizi daha da strese sokacak ve mutsuz edecektir.

Mutlu ve Başarılı Olmak İçin Öneriler

Kendinizi Başkalarıyla Kıyaslamaktan Vazgeçin

Bu başlık size tanıdık gelebilir. Bu hataya zaman zaman hepimiz düşebiliyoruz. Sosyal medya aracılığıyla artık bunu çok daha fazla yapar olduk. Arkadaşlarımızın başarılarıyla kendimizi kıyasladığımız yetmiyormuş gibi dünyaca ünlü girişimcilerle de kendimizi kıyaslarken buluyoruz. Bu da kendimizi yetersiz hissetmemize motivasyonunuzun her geçen dakika ve saat kaybolmasına neden oluyor. Unutmayın! Bu başarılı insanlar da bu noktaya gelebilmek için çok kere düştüler, zorlandılar ancak diğerlerinden farklı olarak yılmadılar. Değişerek ve dönüşerek yollarına devam ettiler.

Para İçin Değil, Sevdiğiniz İçin Çalışın

Yaptığınız şeyi ün kazanmak ya da çok para kazanmak için yapmayın. Hepiniz daha önce eğer tutkunuzun peşinden giderseniz para da kazanırsınız, sözcüğünü duymuşsunuzdur. Bu oldukça doğru bir sözdür. Değer oluşturacak, gerçek arzularınıza ve sevdiğiniz şeylere odaklandığınız da hem daha keyifli çalışacak hem de başarıya ulaşacaksınız. Şayet para ya da şöhrete odaklanırsanız sonunda anlamı olmayan, sizi tatmin etmeyen bir yol izlemeye başlarsınız.

Sonunda şöhrete ulaşsanız bile günün sonunda kendinizi anlamsız ve tatmin olmadığınız bir şeyin içinde bulabilirsiniz. Çünkü şöhret, insan ruhunun gıdası değildir. Neyi neden yaptığınızdan emin olun ve yol boyunca sürekli olarak sizinle olmasına izin verin.

Başkalarının Olumsuz Düşüncelerine Dikkat Edin

Başkalarının sizinle ilgili ya da yaptığınız şeyle ilgili görüşleri hakkında etkilenmemeye çalışın. Konuştuğunuz insanların konuyla ilgili ya da sizinle ilgili yorumları duygu durumunuzu olumsuz etkileyebilir. O kişinin konuya ne kadar hakim olduğunu, sizi ne kadar tanıdığını, uzmanlığını sorgulamaya çalışın. Ayrıca kendinizi duygusal anlamda koruma altına almak için danıştığınız, güvendiğiniz biriyle periyodik olarak görüşmeye çalışın. Sizi olumsuz etkileyenleri keşfedin. Hayat bir yolculuktur. Bazen hata yapacaksınız, bazen yanılacaksınız. En önemlisi yılmadan usanmadan devam edebilmektir.

Mutlu ve Başarılı Olmak İçin Öneriler adlı yazımızın güncel erkek blog sitesierkek sohbeti . com’daki zamanının sonuna geldik. Bir sonraki yazıya kadar esenle kalın.

2 Yorum var “Mutlu ve Başarılı Olmak İçin Öneriler

  1. Her ne kadar bu maddeleri görmeden kendimiz için bir şeyler yapmak istesekte bir şekilde bir sorun ile karşılaşabiliyoruz. Örneğin yaşam sıkıntısı, maddi güçlükler veya elalemin, komşunun oğlunu bir şekilde umursuyoruz ve buda hayat kalitemizi düşürüyor yazı için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sevgiliyle-tartisma-sonrasi Önceki Yazı Sevgiliyle Tartışma Yönetimi
yanlis-dusunceler Sonraki Yazı Hayatı Zorlaştıran Düşünce Hataları