Spor Salonuna Alternatif Fitness

Herkese merhaba. Spor salonlarında ağırlıkları organize etmek ve yeniden düzenlemek, formda kalmanın ve vücudunuzu güçlendirmenin tek yolu değildir. Demir bar kullanımı uygun ve etkili bir egzersiz yöntemi olsa da, neredeyse o kadar sıkıcı olmayan ancak yine de vücudun ter atmasına izin veren bir dizi alternatif formda kalma şekli vardır. Bunları yaparken keyif alacaksınız.

Aktif kalmanın alternatif yollarını denemek için kendinizi atletik veya açık havacı olarak düşünmenize bile gerek yok. Aktiviteye özel doğru donanıma (ve maceracı bir zihniyete) sahip olduğunuz sürece, herkes hafta sonu sırt çantasıyla gezebilir, kapalı tırmanma merkezlerini ziyaret edebilir veya birkaç tur yüzmek için havuza atlayabilirsiniz.

İşte spor salonuna gitme rutininizi kırmanıza ve antrenmanlarınıza çok ihtiyaç duyduğunuz çeşitliliği eklemenize izin verebilecek en iyi alternatifleri Spor Salonuna Alternatif Fitness başlığı altında sizlerle paylaşacağız.

Boks

boks
boks https://pixabay.com/images/id-1514845/

Fitness alternatifi olarak boksu kullanmanın birkaç farklı yöntemi vardır. Birincisi, yerel bir spor salonunda gerçek boks dersleri almaktır. Boks egzersizleri, bir dövüş sanatını öğrenmenize yardımcı olurken, kalorileri önemli ölçüde yakabilir. Antrenman yaparken etrafta dolaşarak harcadığınız zaman bile ter atmak ve aktif kalmak için iyi bir yoldur. 

Temel olarak boksu kullanan grup fitness tipi boks sınıfları da vardır. Bunlar genellikle direnç antrenmanı, kardiyo fitness ve beceri çalışmasını kullanan devre antrenmanı tarzı sınıflardır. Bazı stüdyolar, kickboksla aşılanmış dersler bile sunuyor. 

Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Antrenman (HIIT)

ip-atlama
ip-atlama

Yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman (veya HIIT) yapabileceğiniz en yorucu antrenmanlardan biridir ve tahmin edebileceğiniz gibi gerçek sonuçlar alır. HIIT, genellikle şınav, akciğer, plyometrics ve herkesin favorisi olan burpe’lerden oluşan yorucu bir kardiyo programı etrafında toplanmıştır. Her aralık kısa olma eğilimindedir, ancak fikir, en iyi getiriyi elde etmek için yoğunluğu mümkün olduğunca yüksek tutmaktır. 

HIIT özellikle çekici bir fitness seçeneğidir çünkü evde, spor salonunda, ofiste vb. hemen hemen her yerde yapılabilir. Tam antrenmanlar, yapmayı düşündüğünüz egzersiz sayısına bağlı olarak sadece 15 ila 30 dakika arasında sürebilir. Terlemeye hazır olun, adındaki “yüksek yoğunluk” sözde değil. 

Kapalı Tırmanma

Indoor Climbing

Kapalı bir tırmanma merkezinde vakit geçirmek, yeni başlıyor olsanız bile, üst vücut gücünü geliştirmenin ve kardiyo üzerinde çalışmanın harika bir yoludur. Herkesin alabileceği bir aktivitedir, ancak geliştirmek ve ustalaşmak için bolca alan sunar. Çoğu (hepsi değilse de) tırmanma mekanları, insanların kullanması için koşum takımı ve tırmanma halatları sunarken, bazıları ihtiyacı olanlara tırmanma ayakkabısı bile kiralar. 

Kapalı kaya tırmanışının avantajları çoktur. Yukarıda listelenen fiziksel faydaların yanı sıra, stratejik olarak tasarlanmış bir duvarı ölçeklendirirken esnekliği artırma ve kalori yakma fırsatı vardır. Kesinlikle bir koşu bandının izini sürmekten daha iyi. 

Sıcak Yoga

hot-yoga
hot-yoga

Sıcak yoga yorucu bir egzersiz gibi görünmeyebilir, ancak faydaları daha esnek olmaya, dengeyi iyileştirmeye ve zayıf güç oluşturmaya yöneliktir. 100 derece Fahrenheit’ten fazla ısı püskürtülmüş bir odada yapılması gerçeği, tek başına terle yüzlerce kalori yakacağınız anlamına gelir. 

Yoga aynı zamanda stresi azaltmak için mükemmel bir egzersizdir. Elbette, ısı bir buçuk saat oturmak için en rahat şey olmayabilir, ancak yoganın genel sakinliği doğası gereği inanılmaz derecede yatıştırıcıdır. Bununla birlikte, sıcak yoga için yeterince sağlıklı olduğunuzdan emin olmanız önemlidir. Kardiyovasküler hastalık veya astım öyküsü olan herkes, bir ders almadan önce dikkatli olmalıdır.

Yürüyüş & Sırt Çantasıyla Seyahat

doğa-yürüyüşü
doğa-yürüyüşü

Yürüyüş veya sırt çantasıyla gezmeyi alternatif bir fitness şekli olarak kullanmak, yaşayabileceğiniz en keyifli ve tatmin edici deneyimlerden biridir. Her iki aktivite de genellikle birkaç kilometrelik taşra patikalarından geçmeyi gerektirmez, aynı zamanda sırt çantasıyla gezmeye gelince, aynı zamanda 20 veya 30 pound ağırlığındaki bir paketi de çekeceksiniz. 

Hem yürüyüş hem de sırt çantasıyla gezmek, bir miktar kalori yakmak için iyi bir fırsat sunarken, aynı zamanda kendinizi genellikle karşılaşmayacağınız alanlara maruz bırakır. Bunlar da hemen hemen her yerde yapılabilir. Parkur bulma konusunda yaratıcı olduğunuz sürece çokça keyif alacaksınız.

Spin Dersi Almak

spin-class
spin-class

Spin dersi almak, spor salonunda ağırlık kaldırmanın en popüler alternatifi olabilir; bu nedenle Peloton ve NordicTrack gibi markaların ev bisikletleriyle popülaritesinde büyük bir artış görmüş olması muhtemeldir. Antrenman sadece bir heves değil – spin dersleri mükemmel bir kardiyo ve yakılan kalori kaynağı olabilir. 

Çoğu ders sadece bisiklete atlayıp bacaklarınız yorulana kadar pedal çevirmekten ibaret değildir. Bunun yerine, birçoğu, bir dizi yüksek ve düşük yoğunluklu pedal çevirme periyodu boyunca sınıfa rehberlik eden bir eğitmen tarafından yönetilir. Derslere genellikle daha fazla motivasyon eklemek için hareketli müzik eşlik eder ve 30 dakikadan bir saate kadar sürebilir. 

Yüzme

yüzme
yüzme

Yüzme, bu listedeki en hafife alınan egzersiz olabilir. Uygun bir yüzme antrenmanı ile kalori yakabilir, dayanıklılığı artırabilir, kas inşa edebilir ve akciğer fonksiyonunuzu iyileştirebilirsiniz. Hepsi sadece klorlu bir su havuzuna atlayarak ve birkaç tur yüzerek – belki de “birkaç” dan birkaç tane daha fazla gerekli olacaktır.

Yüzme antrenmanları, seçtiğiniz kulaç için sınırsız sayıda tur kaydetmekten, bir zaman veya mesafe sınırı olan daha yapılandırılmış planlar oluşturmaya kadar her şeyi içerebilir. Tercihiniz ne olursa olsun, yüzme, ağırlık odasında elde edemeyeceğiniz sonuçlara ulaşma yeteneğine sahiptir. Kardiyo düşüncesi sizi ürkütüyorsa, yüzmeyi deneyin – koşmaktan çok daha rahatlatıcıdır ve nerede yaşarsanız yaşayın yıl boyunca harika bir egzersizdir. 

Spor Salonuna Alternatif Fitness başlığı altında anlatılmak istenen formda olmayı yalnızca spor salonunda ağırlık kaldırmakla ilişkilendirmek kolaydır, ancak gerçek şu ki zindelik çeşitli aktivitelerle elde edilebilir. Yukarıda listelenen alternatifler, egzersiz rutinini değiştirmek ve yeni bir şey denemek isteyen herkes için sağlam bir başlangıç ​​noktası sağlamalıdır. 

Spor Salonuna Alternatif Fitness adlı yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazıya kadar esenle kalın. Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bağlanmaktan Korkan Erkek Psikolojisi Önceki Yazı Bağlanmaktan Korkan Erkek Psikolojisi
Erkeklerin Akıl Sağlığı Hakkındaki Yanılgıları Sonraki Yazı Erkeklerin Akıl Sağlığı Hakkındaki Yanılgıları