erkek undercut saç modeli

Erkekler İçin En Havalı Undercut Saç Modelleri

Tanım olarak, saç trendleri kısa ömürlü işler olma eğilimindedir. Sadece, 1990’ların perdelerine, 1980’lerin başındaki ihtişamlı kaya perdelerine ve savaş sonrası Amerika yanlısı saç kesimlerine bakın. Böylelikle undercut saç kesimi erkek için başlamış oldu.

Undercut kesime (alttan kesim) giriş yapalım. Muhtemelen zamansız statü için olası olmayan adaylardan biri, ancak tarih kitaplarına hızlı bir dokunuş yaptığınızda size köklü kimlik bilgileri hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatıyor. 1910’lardan bu yana, bu basit berberlik tekniği, erkeklerin saç elyafı olmuştur ve yıllardır dedemlerimizden günümüzün A listesi ünlülerine ve ötesine kadar herkesin kafalarını süslemektedir. Her zaman etrafta oldu, ancak undercut saç modeli 2010’larda popülerlikte büyük bir artış gördü ve çağdaş bir klasik olarak yerini güçlendirdi.

Undercut Saç Modeli Nedir?

Alt kesimi bir set saç modeli olarak düşünmeyin. Bunu çeşitli farklı stillere dahil edilebilecek bir unsur olarak düşünün. Temel fikir, makasları kullanarak arka ve yanları çok kısa bir şekilde kesmek, kafanın üstünde daha uzun saçlar bırakarak daha sonrası için kişinin saçına şekil verebilmesine olanak sağlar.

İki anahtar varyasyon vardır: harmanlanmış alttan kesme ve bağlantısı kesilen alttan kesme. İlkinde, kısadan uzuna sorunsuz bir şekilde bitiriş için inceltmeler dahil edilir. Oysa bağlantısı kesilmiş bir alttan kesme de karıştırma yoktur. Kısa kısım hemen uzar, daha cesur ve daha çarpıcı bir görünüm sağlar.

Kağıt üzerinde, birinin başının arkasını ve kenarlarını kemiğe doğru tıraş etmek ve saçları üstte görmezden gelmek, meşru bir berberlik tekniğinden ziyade alkol yakıtlı bir parti şakası gibi görünebilir, ancak iyi uygulandığında, keskin bir görünüş elde etmeye yardımcı olur.
Bir Undercut Benim İçin Uygun mu?

Undercut Saç Modeli Benim İçin Uygun mu?

İyi haber şu ki, undercut saç kesimi erkek için o kadar çok yönlü ki, her saç tipi, yüz şekli ve yaşam tarzı birçok varyasyonundan biri veya daha fazlası tarafından karşılanabilir.

Kalın, kaba saçlar, ponponlar ve quiffler gibi daha yüksek stiller için daha uygundur. Bu arada, ince saçlarda daha kısa, dokulu stillerle iyi çalışır.

Yüz şekli açısından, tamamen denge oluşturmakla ilgilidir. Yuvarlak yüzlü olanlar, yüze uzunluk katmak için uzun stiller seçmelidir. Kısa kenarlar bunun için harikadır, üstte yükseklikle birleştiğinde daha ince bir kafa yanılsaması yaratırlar. Tersine, daha uzun yüzleri olanlar daha kısa stillere yapışmalıdır. Genellikle olduğu gibi, klasik oval şekilli bir yüze sahipseniz, her şey gider.

Bu saç modelinin gerekliliklerini de dikkate almak gerek. Kısa ve genellikle hassas, soluk doğaları göz önüne alındığında, alt kesimler keskin görünmek için berbere düzenli geziler gerektirir.

Anahtar Undercut Saç Model Varyasyonları

Undercut Pompadour Model

Undercut Pompadour
Undercut Pompadour Model

Bu güncellenmiş bir yüzyıl ortası klasiği, 2010’ların çoğuna hakim oldu ve hala popüler bir seçim. Uzun tutulan ve yüzden uzağa ve başın üst kısmına fırçalanan hacimli bir quiff ile karakterizedir.

Bu çağdaş kesim ve 1950’lerde asi rock ‘n ‘roll ikonları tarafından popüler hale getirilen benzer stil arasındaki temel fark, arkada ve yanlardadır. Orijinal kesim, başın arkasındaki bir noktaya geri taranan daha uzun kenarlara sahipti (klasik Elvis’i düşünün). Bununla birlikte, bu versiyon daha keskin, daha çağdaş bir estetik elde etmek için alttan kesilmiş – harmanlanmış veya bağlantısı kesilmiş – olarak kullanır.

Stil vermek için, nemli saçları bir saç kurutma makinesi ve tarakla yerine yerleştirin, ardından bir topak pomad -saçı geri ve yana atma – ekleyin ve gitmeye hazırsınız.

Geri Kaydırmalı Undercut Model

Erkekler İçin En Havalı Undercut Saç Modelleri
Geri Kaydırmalı Undercut Model

Hollywood karşıtı kahramanlar arasında uzun süredir elyaf olan klasik kaygan sırt, Brooklyn’den Bethnal Green’e Beşiktaş’tan Kadıköy’e ve aradaki her yere kadar hipsters kafalarının tepesinde yeni bir ev buldu. Gençler genelinde kafelerde, sokakta sık görülen bir manzara. Ayrıca mükemmel bir düşük bakım seçeneğine sahip.

Bununla birlikte, bu kesim kalbi zayıf olanlar için değildir. Arka ve yanlar ve üst arasındaki bağlantı oldukça acımasızdır, Güvendiğiniz berbere yaptırmanız mantıklı bir karar olacaktır. Aksi takdirde büyük bir sıkıntıyla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca küçük ayarlamalar için de bir tarak taşıyın.

Yan Ayırma ile Undercut Model

Erkekler İçin En Havalı Undercut Saç Modelleri
Yan Ayırma ile Undercut Model

Undercut saç modeli ilk kez 1910’lar ve 1940’lar arasında popüler hale geldiğinde, genellikle bir yandan ayrılık ile eşleştirildi. Bu ilk günlerde, temel berberlik araçları, bu kesimlerin bağlantısız olarak kesilmesi gerektiği anlamına geliyordu, ancak şimdi daha ince, daha yumuşak ve daha modern bir görünüm sunabilir. Bu, çok sert bir şey dokunuşa gerek olmadan undercut model denemek isteyen herkes için mükemmel bir seçenektir.

Bu stil, temiz çizgileri ve keskin görünümü nedeniyle düz saçlara en uygunudur. Çok asi bir şey, doğru olanı zorlaştırır. Saçınız spektrumun daha ince ucunda ise, hacmi artırmak için kök güçlendirici tozlar ve tuz spreyleri kullanılabilir.

Dokulu Üst İle Bağlantısı Kesilmiş Undercut Model

Erkekler İçin En Havalı Undercut Saç Modelleri
Dokulu Üst İle Bağlantısı Kesilmiş Undercut Model

Hit TV şovu Peaky Blinders ve ana kahramanı Tommy Shelby’nin arka planında öne çıkan bu kesim tarzı, üst ve arka ve yanlar arasındaki birleşmeyi artırmak için bağlantısız undercut modeli kullanıyor.

Kalın, kaba veya yönetilemeyen saçlarınız varsa, bu sizin için mükemmel bir saç modeli olabilir. Berberinizi arka ve yanları son derece sıkı alması için tembihleyin, sonra yavaş yavaş öne doğru uzun bırakarak yanları inceltmesini rica edin ve undercut saç kesimi erkek modeliniz hazır.

Şekillendirme söz konusu olduğunda, doku ve ayırma oluşturmak için nemli saçlardan mat bir macun veya kil ile çalışmak için parmaklarınızı kullanın, ardından rahat, canlı bir his için havada kurumaya bırakın.

2 Yorum var “Erkekler İçin En Havalı Undercut Saç Modelleri

  1. Bu konuya nasıl geldim anlamadım. Zaten beni ilgilendirmeyen bir saç modelleri konusundayım. Neden mi? Çünkü saçlarım dökülmeye başladı ve artık uzatamıyorum 🙂

    Ama en iyi saç uzun saçtır diyebilirim…

  2. Undercut Pompadour Modelinden yapmak çok istedim zamanında ama saçımın yapısı uygun olmadığı için malesef içimde ukte kaldı. Her gördüğümde içim cız ediyor. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

bentley-continental-gt Önceki Yazı Bentley Continental GT V8 İnceleme
2020 bmw 2 serisi Sonraki Yazı 2020 BMW 228i xDrive Gran Coupe Bir Yılda Bizi Kazanır mı?