Vazgeçilmez Erkek Olmanın Yolları

Vazgeçilmez Erkek Olmanın Yolları

Bir kadınla olan ilişkine nasıl yaklaştığın ilişkinin ya stresli ve acı verici yada kolay ve zevkli olmasını sağlar. Vazgeçilmez Erkek Olmanın Yolları adlı bu yazımızda bir ilişkinin kötü ve problemli olmasına yol açan erkeklerin yaptığı hatalardan bahsedeceğim. İlişkiyi kolay ve zevk alınan hale getirmen için neler yapman gerektiğini detaylıca açıklayacağım. Açıklamaları doğru uygularsan vazgeçilmez erkek olmaman için hiçbir neden yok.

Konuya bir atasözüyle giriş yapacağım: Sakınan göze çöp batar. Eğer ilişkini terk edilme korkusu üzerine inşa edersen büyük bir ihtimalle o ilişki uzun soluklu olmayacaktır. Bazı erkekler kadına ilişkide çok fazla güç verirler ve kadının kendisini ezmesine göz yumarlar. Çünkü bunlara izin vermezse kadının onu terk edeceğini düşünür. Bunun tam tersine bazı erkekler de kadına hiç güç ve söz hakkı vermez ve onu sürekli kontrol altında tutmak ister. Çünkü kontrol etmezse kendisini terk edeceğini yada aldatacağını düşünür. Bu iki durum kadınlar içinde aynı şekilde geçerlidir.

Bu iki durumda da erkek korkuyla hareket eder. Bu iki örnekteki gibi olan insan kolay ve zevk alabileceği mutlu bir ilişki yaşayamaz. Bu davranış şekli strese ve mutsuzluğa sebep olacaktır.

Bir ilişkide partnerinle mutlu olmak istiyorsan terkedilme ve aldatılma korkusundan arınman gerekir. Eğer arınamazsan bu düşünceler davranışlarını değiştirmeye başlar. Saçma sapan durumlardan endişelenirsin. Karakterine uymayan şeyler yaparsın. Aşırı kıskançlık ve baskıcı tutum kadınlar için çok iticidir.

İlişkinin başlarında her şey çok güzeldir. İlişki ilerledikçe kadın kendisini biraz geri çeker. Buradaki amaç seni test etmektir. Senin nasıl bir reaksiyon göstereceğini merak eder. Onun için çok çabalayıp çabalamadığına bakar. Bu tuzağa düşme.

Kadının seni çok sevmesini sağlamak onun için çokça çabalamandan geçmez. Bunun yerine onun iyi tarafını ortaya çıkararak sana iyi davranmasını, saygı göstermesini ve en önemlisi bunu severek yapmasını sağlamalısın. Bu durum gün geçtikçe seni daha çok sevmesini sağlar. Çünkü bunu her erkek yapamaz. Böylelikle de onun vazgeçilmez erkeği olursun.

Vazgeçilmez Ol
Vazgeçilmez Ol

İlişki Çok Emek Gerektirmez

Çevrenizden çokça duymuşsunuzdur bir ilişki çok emek gerektirir sözünü. Onlar için bu doğru olabilir. Çünkü onlar bu zamana kadar hep böyle bir yaklaşıma sahip olmuştur. Onlar ilişkilerini akıllıca yürütmeye çalışmamıştır. Genelde böyle erkekler kadınların yaptığı testleri ciddiye alırlar. Kadınlar zaman zaman erkeğin özgüvenini biraz zorluk çıkararak test etmek ister. Erkekte bunu kişisel görüp bundan rahatsız olup sinirlenir. Bu yanlış bir yaklaşımdır. Akıllıca olan yaklaşım, bu testleri ciddiye almamak ve kişisel görmemekten geçer. Bu yaklaşımda kolay ve mutlu bir ilişkiye neden olur. Ciddiye almamaktaki kasıt, kadının çıkardığı gereksiz sıkıntıdır.

Duygusal olarak korkusuz olun dostlar. İlişkide kimse kimseyi kontrol etmemeli. Bu detaylara dikkat ettiğiniz takdirde güzel ve sağlıklı bir ilişkiniz, evliliğiniz olacaktır.

Vazgeçilmez Erkek Olmanın Yolları adlı yazımızın sonuna geldik. Bir daha ki yazıya kadar esenle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

hoslandigini-nasil-anlarsin Önceki Yazı Senden Hoşlandığını Anlama Yolları
KADIN ERKEKTEN NE BEKLER Sonraki Yazı Kadın Erkekten Ne Bekler