yapabilirsin

Yanıldıklarını Göster

Hayalin, rüyaların ve tutku katillerinin farkında ol. Genelde aile ve arkadaşlar. Bunu söylemek üzücü. Genelde ailen ve arkadaşlar, seni tutkun olan, heyecanlı olduğun ve daha önceden vizyonun olan bir şey hakkında vazgeçirtmek için ilk konuşan onlar olurlar. Hayalleri olmayan çoğu insanlar her gün seni hayalinden vazgeçirmek için uğraşır. Onların bir amacı yok, hırslı oldukları bir şey yok. Yanıldıklarını Göster adlı konumuzda bir başka motivasyon yazısına giriş yapacağım.

Başlayalım.

Geleceğini seçerek kendi gerçekliğini oluştur ve sadece geleceğini seçebileceğini bilmen senin için tek önemli olan şey değil, ama aynı zamanda gerekli olan kendi üzerinde çalışmandır, kendini geliştirmendir. Gerekli olan, enerjini emen insanları hayatından çıkarmandır. Düşünmeni istemeyen insanları.

Hayatımda duyduğum en etkileyici motivasyon konuşmaları hep bana hiç bir şey yapamayacağımı söyleyen insanlardan geldi. Niye biliyor musun? Çünkü bana yapamayacağımı söylediklerinde onlara yapabildiğimi göstermek için azimli ve kararlı oldum. Bana yapamayacağımı söyle. Yanlış olduğunu kanıtlayacağım. Yanıldığını sana göstereceğim. Çünkü inanıyorum ki ve bu gerçekten önemli “Yapamıyorum” sözü seni boğar, seni durdurur, seni yavaşlatır, seni geri döndürür ve eğer izin verirsen sana geri adım attırır. Ama eğer ki kafana koyduysan “Yapamıyorum” sözü seni hedefine ulaşmak için daha azimli olmandan başka bir şey yapamayacak.

Kimin seni durdurmaya hakkı var? Yani, belki sizlerden bazılarınızın asla bitiremediği bir şeyi var, gerçekten yapmak istediği, asla kimseye bahsetmediğiniz bir şey. Ödemelerinizi bile ödedikten sonra, hayır dediniz. Kimin size bir şey deme hakkı var? Hiç kimsenin. Yüreğinizi dinlemek sizin hakkınız ve kimsenin hayır deme hakkı yok. Ne olmak istediğiniz ve yapmak istediğinizi yapabilme hakkını kazandıktan sonra.

yapabilirsin
Yapabilirsin

İnsanlar cesaretinizi kıracak. Hayatınızda olan insanları biliyorsunuz. Ne kadar iyi bir gün geçirirseniz geçirin sizi aşağı çekecekler. Ya da ne kadar kötü bir gün geçirirseniz geçirin sizi daha da aşağı çekecekler. Neyden bahsediyorum biliyor musunuz? Hayatınızdaki en büyük 3 hayal kırıklığını düşünün. En büyük hayal kırıklığınız onlar değil, sizsiniz.

Yapabileceğini düşünmüyorsun yani. Yapabileceğini düşünmüyorsun? Yapabileceğini düşün! Yapabileceğini bil. Eğer ki henüz yapmadıysan çabala, çalış, pes etme. Bir şeyler kolay kolay elde edilmez. İçindeki her neyse, ne oluyorsa onu bulmalısın. Pes etme. Pes etme. Pes etme. Bir kere başarısız olman senin başarısız biri olduğunu göstermez. Anladın mı? Bu yüzden bana büyük bir iyilik yapmalısın. İlerlemeye ihtiyacın var. Farklı kararı vermeye çalış ve son olarak söyleyeceğim şey ise dikkat dağıtan şeylerin senin dikkatini dağıtmasına izin verme. Biliyorum çok basit ama buna izin verme.

Başarısızlık bir seçenek değildir. Bir kere içine girdin mi yaptıklarına devam etmeni istiyorum. Beni dinle, sanki başarısızlık bir seçenek değilmiş gibi tamam mı? Bir tuş değil, bir etiket değil, var olan bir şey değil. Yapabilirsin!

Vücudunun hayalini çalmasına izin verme. Eskiden “Bunu yapabilir miyim?” diye kendime sorardım. İçimdeki bir şey “Bunu yapacak olan sensin!” dedi. Sensin. Eğer ki iyi değil de en iyi olmak istiyorsan, eğer ki en iyi yaptığın şeyde en iyi olmak istiyorsan saplantılı olman gerekir. Aynı o kişiler gibi birisi sana bir şey yapamazsın, yanlış olanı seçtin diyorsa ona böyle bir şey söyleyin: “Sana göstereceğim, sana yapabileceklerimi göstereceğim. Yapamazsın demeni sana iade edeceğim. Asla yapamayacağım, yapamam, imkansız gibi şeyleri geri çevireceğim ve sana herhangi bir şeyi yapabileceğimi göstereceğim!”

Yanıldıklarını Göster adlı yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazıya kadar esenle kalın.

2 Yorum var “Yanıldıklarını Göster

  1. İnsanların karakterlerine göre motivasyon konuşmaları da değişebiliyor. Mesela sizin de dediğiniz gibi biri yapamazsın dediğinde, aksini ispatlamak için başaranlar var. Bazıları da pohpohlanmayı sevdiği için ve ona inananları yüzüstü bırakmamak için başarıyor.

  2. Aslında birine birşey kanıtlamaya gerek yoktur, insan birşeyleri kendine kanıtlamalı ve bununla mutlu olmayı öğrenmeli, başkalarına birşeyleri kanıtlamaya çalışmak. kendini unutturur insana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

hayir-diyebilme-sanatı Önceki Yazı Hayır Diyebilmek
askin-kanunu Sonraki Yazı Aşkın Psikolojisi