Yeni Bir İlişkide Yapılmaması Gerekenler

Yeni Bir İlişkide Yapılmaması Gerekenler

Yeni aşkın endorfinle beslenen aşaması. Gerçekten hoşlandığın birini bulabilecek kadar şanslısın ve ikiniz arasında işler bir şekilde ilerliyor. Yakın zamanda işleri resmileştirdin ve bunu gerçekten mahvetmek istemiyorsun, bu yüzden burada akılda tutulması gereken 10 önemli şey var. Yeni Bir İlişkide Yapılmaması Gerekenler başlığı altında bu konular üzerine konuşacağız.

1. Onu Boğmayın

Bir ilişkinin ilk aşamalarında, kendinizi yeni sevgilinizden koparmak zordur. O ve diğer insanlar – en iyi arkadaşların bile – onun yanındayken her şey daha parlak görünüyor! – karşılaştırıldığında birdenbire cansız görünüyor. Ancak yeni aşkınızı boğma hatasına düşmeyin: İkinizin de diğer insanlarla zaman geçirmesi gerekiyor, aksi takdirde aşırı maruz kalma yoluyla bu yeni ilişkinin parlaklığını köreltme riskini alırsınız.

2. Önemli Konuları Tartışmaktan Kaçınmayın

Bazen yeni ilişkiler çok mutlu hissettirir çünkü henüz her ilişkide tartışılması gereken seksi olmayan, pratik şeylerden hiçbirini açmamışsınızdır. Kız arkadaşınızın sürekli geç kalmasını, size saygısız hissettirmesine rağmen, sevimli bir kişisel tuhaflık olarak mı yorumluyorsunuz? Senin için evcil hayvan ismi seni korkutuyor mu? Bir ilişkinin erken evrelerinde sarsılmaktan kaçınmak doğaldır, ancak bu sorunları gündeme getirmekten kaçınmak, yalnızca yerleşik alışkanlıklar haline gelmeleri anlamına gelir, bu nedenle ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi anlaması için erken ve nazik bir şekilde konuşun.

Önemli Konuları Tartışmaktan Kaçınmayın
Resim Scott Webb tarafından Pixabay‘a yüklendi

3. İzole Etmeyin

Bir aydan uzun süredir birlikteyseniz ve kız arkadaşınız aileniz ve arkadaşlarınızdan hiçbiriyle tanışmadıysa, nedenini merak etmeye başlayacaktır. Birini en yakınınızla ve en sevdiğiniz kişiyle tanıştırmadan önce ondan gerçekten emin olana kadar beklemek sorun değil, ancak ilişkiyi resmileştirdiyseniz, bazı tanıtımlar yapmaya başlamanın zamanı geldi.

4. Onu Bir Kaide Üzerine Koymayın

Yeni kız arkadaşına âşık olduğunu biliyoruz! O kadar mükemmel görünüyor ki, sizi seçtiğine dair şansınıza inanamıyorsunuz! Vay canına ortak. “Kimse mükemmel değildir” bir klişedir, çünkü bu doğrudur ve kız arkadaşınızı imkansız yüksekliklere çıkarmak, onun kaçınılmaz kusurlarının ve kusurlarının sonunda sizi, onun gerçekçi bir resmini saklamış olsaydınız, olacağından daha fazla rahatsız edeceği anlamına gelir. Gerçekçi olun – kusurları olacak ve bunlar onu insan ve sevimli yapan şeyin bir parçası.

5. Sürekli Onun Hakkında Konuşmayın

Arkadaşların şüphesiz gerçek aşkı bulduğun için senin için çok heyecanlılar, ama onlara kız arkadaşının bakım alışkanlıklarının ayrıntılarını ve uyanmadan hemen önce yaptığı sevimli küçük alışkanlıkları anlatmayı bırak. Tabii ki, yeni sevgilin hakkında konuşmak isteyeceksin, ama biraz dengeyi korumayı ve ara sıra arkadaşlarının hayatlarını kontrol etmeyi unutma.

6. Sahiplenici Olmayın

Yani yeni kız arkadaşın bu Salı gecesini şehir dışından bir arkadaşıyla geçirmek istiyor, salı gecelerini genelde Breaking Bad tekrarını izleyerek geçirmenize rağmen ! İyi haber şu ki, sorun değil. Kız arkadaşınızın başka insanlarla vakit geçirmesini engellemek, düşmanca, boğucu ve nihayetinde kısa ömürlü bir ilişkiyle sonuçlanacaktır.

Sahiplenici Olmayın
Resim Gracini Studios tarafından Pixabay‘a yüklendi

7. Sizi Çok Fazla Etkilemesine İzin Vermeyin

Yeni ilişkiler hakkında güzel bir şey, tamamen farklı bir kişinin tutkularına, tuhaflıklarına ve sıkıntılarına maruz kalmanızdır. Partnerinizin sevdiği (veya nefret ettiği) şeylere ilgi göstermek tamamen sağlıklıdır, ancak onun tüm kişiliğini toptan benimsemek sağlıksızdır ve Eski Siz‘i bilen arkadaşlarınızın sizin adınıza üzülmesine neden olacaktır.

8. Kötü Olmayın

Yeni ilişkilerin görkemli parıltısı ile eskilerin yorgun griliği arasındaki fark, ikincisinin genellikle küçüklük, çekişme ve pasif saldırganlık ile karakterize edilmesidir. Birbirlerinden nefret ediyormuş gibi konuşan ve aynı takımda bile olmayan evli bir çiftin yanında oldunuz mu hiç? Bu kötü alışkanlıklar ve küçük gaddarlıklar, bir süngere dökülen süt gibi ilişkilere sızar, bu yüzden kavgaları başlamadan önce durdurmaya çalışın  – gereksiz şeylere gerek yok ve sonuçta saldırgan tutum takınmak ilişkiyi yıpratacaktır.

9. Onu Kendi İsteğinize Boyun Eğdirmeye Çalışmayın

Partnerinizin kusurlarını ustaca gidermeye çalışmak cezbedicidir ve partnerinizin daha iyiye doğru değişmesine yardımcı olmakta bir sakınca yoktur. Bununla birlikte, kendinizi eşinizin nasıl giyinmesi gerektiğini, eğlenmek için ne yapması gerektiğini ve nasıl konuşması gerektiğini dikte ederken bulursanız, haksız ve kontrolcü davranıyorsunuz ve muhtemelen doğru kişiyle olmadığınızı gösteriyor.

10. Eğlenmeyi Unutmayın

Her iki çabanıza rağmen, yeni ilişki parlaklığı sonunda yıpranacaktır. Şu an devam ediyorken bunun tadını çıkar! Yeni aşk hissi, bu dünyada bize bahşedilen en inanılmaz duygulardan biridir, bu yüzden bu gerçekleşirken onu tamamen yaşamayı unutmayın. Daha eski, rahat ilişkiler de güzeldir, ancak diğer kişiyle ilgili her şeyin çekici ve yeni göründüğü bu değerli balayı evresinden en iyi şekilde yararlanın.

Yeni Bir İlişkide Yapılmaması Gerekenler yazımızın sonuna geldik. Düşüncelerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilir, destek olabilirsiniz.

Sevgiyle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Erkeklerin Akıl Sağlığı Hakkındaki Yanılgıları Önceki Yazı Erkeklerin Akıl Sağlığı Hakkındaki Yanılgıları
Neden Sağlıksız İlişkilere Sahipsiniz Sonraki Yazı Neden Sağlıksız İlişkilere Sahipsiniz