yeni yıl hedefleri

Yeni Yılda Kendini Değiştir

Yılın sonuna geldik. Bir kaç gün sonra yılbaşı olacak diye seviniyorsun değil mi? Peki yılbaşının diğer günlerden bir farkı var mı? Biraz derin düşünürsek yeni yılın ilk gününe giriyoruz diye bir farklılık olmadı değil mi? Yeni Yılda Kendini Değiştir başlığı altında sizlere yılbaşı günü için gerçekçi olmamız gereken durumlardan bahsedeceğim.

Başlayalım.

Yeni yıl aslında yeni bir gün, yeni bir başlangıçtır hayatta. Hayatınızın sizin elinizde olduğunu fark edin. Sizden daha iyi şartlarda yaşayan insanlar gibi olabilmek için büyük adımlarla ilerlemek gerektiğini fark edin. Bir çok kişi, yeni yıl için yeni bir araba, yeni bir ev, daha iyi bir iş, daha iyi bir kazanç dilemekte. Ne dilediklerine bağlı olmayarak, çoğu kişi daha iyi bir hayat yaşamayı bu tür dileklerin gerçekleşmesi ile bağdaştırıyor. Şunu bilin ki, ister büyük bir evi olsun, hatta en son model arabası olsun, fark etmez.

Eğer onun içindeki karamsar, hiç bir şeyden memnun olmayan, elindekilerle ilgili şükür duygusu olmayan, etrafındakilerin sahip olduklarına haset eden ve kendi mutluluğunu ancak her hangi bir eşya, olay yada insanlara bağlayan, yani mutluluğunun gelecekte olacak olaylara bağlı olduğuna inanan biriyse, o kişinin mutluluğu bir iki haftadan fazla sürmeyecektir. Çünkü o evin, o arabanın, o tatilin içindeki kişi, gaflet uykusunda olan, şimdi yaşadığı zamanın ne denli değerli olduğunun farkında olmayan ve ömrü boyunca mutluluğun kendi kendine gelip onu bir gün bulacağını bekleyen ve bekleyerek de ölecek kişidir.

herseyi-yapabilirsin
Her şeyi Yapabilirsin

Bu yüzden eğer mutlu olmak istiyorsan, bu yeni yılda sahip olduğun eşyaları artırmayı veya değiştirmeyi kendin için amaç olarak belirleme ve kimse için de bunu isteme. Beynini değiştirmeyi amaç olarak belirle. Düşünce yapını değiştirmeyi, saçma sapan alışkanlıklarını bırakmayı, sağlığını olumlu yönde değiştirmeyi amaç olarak belirle. Yani tek kelime ile “KENDİNİ” olumlu yönde değiştirmeyi amaç olarak belirle.

Nasıl yapabileceğini mi öğrenmek istiyorsun? Anlatıyorum. İlk önce kendini güçsüz biri olarak görmekten vazgeç. Yeryüzündeki hiç kimseden zayıf değilsin. İster zayıf ister kilolu ol, ister kendini güzel/yakışıklı gör yada görme, belki kolun ya da bacağın yok, belki görme engellisin, belki fiziksel olarak diğer insanlara göre eksikliklerin var. FARK ETMEZ. Eğer burada anlattıklarımı tam olarak anlayabilecek ve kavrayabilecek bir beyne sahipsen, senin hiç kimseden; ne bir milyarderden, ne bir ünlüden, ne her hangi bir teşkilatın, kurumun başkanından, ne de şimdi bunları sana söyleyen benden hiç bir zayıf tarafın yok.

Olumsuz yönlerini görerek kendini suçlamayı bırak. Olumsuz yönlerinin olması senin geri kaldığını göstermez. Aklına gelebilecek herkesin mutlaka bir sürü olumsuz yönü var. Olumsuz yönlerinin farkına vardıktan sonra kendini suçlaman, diğer milyonlarca insandan daha farkında, daha derin, daha çok gelişmiş biri olduğunu gösterir. O yüzden kendine bu yılbaşında bir iyilik yap; Gözlerini kapa ve kendine konsantre olarak şunları söyle: Ben güçlüyüm, ben dahiyim, ben becerikliyim, ben her şeyin üstesinden gelebilecek güçteyim, hayatta çözemeyeceğim hiç bir sorun yok, ben hayatta hiç kimse yıldıramaz, ben gerçek bir sanat eseriyim. Bütün hücreleri ve organları olağanüstü mükemmellikte çalışan bir sanat eseriyim. İşte bu benim. Hayallerimi gerçekleştirmeme bundan sonra kimse engel olamayacak.

Yeni Yılda Kendini Değiştir adlı motivasyon yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazıya kadar esenle kalın.

1 Yorum var “Yeni Yılda Kendini Değiştir

  1. Herşey bakış açısı ve algımız ile şekilleniyor aslında. Çocukluğum dan beridir yılbaşıları çok önemserim. Sanki bir dönüm noktası gibi gelir bana. Kutlanmaya değer olduğunu düşünürüm. 1 yıl daha yaşlanmışız. Koca 1 yıl daha bitmiş..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

evlenmeden önce evlendikten sonra Önceki Yazı Evlenmeden Önce Sorulması Gereken Sorular
kisilik-testi-karakter-analizi Sonraki Yazı Karakter Analizi ve Kişilik Testi Tekniği